Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Ocak 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, üst Haberler, Yaşam

SYKDF Taraklı’da Toplandı…

Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu ( SYKDF ) aylık olağan toplantısını, Taraklı Yerel Kültür Derneğinin konuğu olarak “Taraklı Yerel Kültür Derneği Lokali” n de yaptı.

Toplantıya; SYKDF Başkanı Özgür Aygün, Adapazarı YKD Başkanı Evren Çakırsoy, Pamukova YKD Başkanı Zeki Özcan, Geyve YKD Başkanı Namık Cihan ve dernek üyeleri Sinem Ataoğlu-Selahattin Tınar-Yusuf Yıldız, Taraklı YKD Başkanı Feyzi Çakmak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, APEK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Aya, Sakarya iş adamlarından ve Sakaryaspor eski başkanlarından Vedat Yaşlıca, Sakarya iş adamlarından Abdullah Kabukçu, Dernek üyesi Şükrü Özcan, Taraklı İlçesi haber muhabirleri İzzettin Kömürcü ve Murat Diri katıldı.

Toplantıya katılan konuklar, toplantı öncesinde Taraklı Termal Havuzunda yorgunluk attı. Taraklı Termal Osmanlı Restoranın da birlikte ve neşe içinde yenilen yemek sonrasında toplantıya katılanlar, Taraklı Yerel Kültür Derneği Lokaline geçerek toplantıyı orada gerçekleştirdi.

Toplantı, SYKDF Başkanı Özgür Aygün’ün kısa hoş geldiniz konuşması ile başladı. Aygün kısa konuşmasında ülke gündemi ve Sakarya gündemini değerlendirdi. Katılımcılar sıra ile söz alarak kendilerini tanıttı ve kısa açıklamalarda bulundu.
Toplantıya katılan APEK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Aya söz alarak yaptığı konuşmasında, Taraklı YKD Üyelerine sorular yönelterek Taraklı İlçesi tarımı ve neleri nasıl yapabiliriz konularında açıklamalarda bulundu.
Taraklı YKD Başkanı Feyzi Çakmak konuşmasında, yapılan çalışmaları konusunda bilgiler aktardı ve 2017 yılı fuar ve festivallerinde ne yapabiliriz konularında açıklamalar yaptı.

Geyve YKD başkanı Namık Cihan konuşmasında; geçmiş dönemlerde yapılan dernek ziyaretleri ve yapılması gerekenler konularında ve Geyve İlçesi Doğancıl Mahallesine yapılmak istenilen çimento fabrikası ile ilgili bilgilendirmeler yaptı.

Toplantı sonunda SYKDF Başkanı Özgür Aygün kısa açıklamasında şunları söyledi: ” Taraklı YKD Yönetimine ev sahipliği için teşekkür ederiz. Başarılı ve verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Katılan başkanlarımız ve üyelerimiz tek tek söz alarak görüşlerini açıkladı.Federasyonumuzun geçen yıl aldığı kararlar gözden geçirilerek değerlendirildi. 2017 yılı çalışma takvimi oluşturuldu. Taraklı YKD Başkanı Feyzi Çakmak ve SYKDF Başkanı Özgür Aygün 2017 yılı fuar ve festivallerine katılımlar için gerekli görüşmeleri yapacaklar. Geyve İlçesi Doğancıl Mahallesine yapılması düşünülen çimento fabrikası ÇED toplantısı engelleme çalışmaları doğrultusundaki faaliyetleri destekleme ve faaliyetlere katılmak konularına oy birliği ile kararlar alındı. Bizleri destekleyen iş adamlarına, kurum ve kuruluşlara da sonsuz teşekkürler.”

Namık Cihan/Geyvemedya.com

1986 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle