Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Ekim 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Yaşam

Yerel Kültür Dernekleri GÖKADER’i Ziyaret Etti…

sakarya-yerel-kultur-dernekleri-gokader-goynuk-ziyareti- (15)Sakarya Yerel Kültür Dernekleri Federasyonu Üyeleri, GÖKADER’in konuğu olarak Göynük İlçesini gezdi.

Sakarya YKDF Başkan ve Üyeleri; Sakarya Y.K.D. Başkanı Özgür Aygün ve Yön. Kur. Üyesi Şükrü Özcan, Geyve YKD Başkanı Namık Cihan, Taraklı YKD Başkanı Feyzi Çakmak ve Yön. Kur.Üyesi Mustafa İşcan GÖKADER’in konuğu oldu.

( GÖKADER: Göynük Kadınları Kalkınma Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği. ) GÖKADER Yönetimi: Başkan İlknur Ölmez Yönetim Kurulu Üyeleri; Ayten Aksoy, Esin Günay, Şükran Eker, Gonca Konak.

GÖKADER Başk. İlknur Ölmez şu açıklamayı yaptı: ” Göynük’te yaşayan ev kadınlarının da, üretime katılmalarını ve kültürlerini tanıtmada görev almalarını amaçladık. Bu amaçla, hedef binamız olan GÜRCÜLER Konağının restorasyon  çalışmalarını tamamladık. İç donanımında yöre kültürümüzün sunumunu sağladık. gelen konuklarımıza yöre ürünü yiyeceklerimizi de sunuyoruz. Bizleri kırmadınız, ziyaretiniz bizleri mutlu etti. Bundan sonraki fuar – sergi – festival – kültürel etkinliklerde birlikte hareket etmekten onur duyarız.”

Gürcüler Konağını gezen konuklar her odayı ayrı ayrı gezip, kendi hedefleri ile ilgili saptamalarda bulundu. Ev sahibelerinin ikramları konukları mutlu etti. Bahçede çay içilirken, neleri ortak yapabiliriz konuşmalarına devam edildi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

 

 

 

 

3138 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle