Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Mart 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Siyaset, Sür Manşet

Yeni Dönem, Yeni Geyve

Sevdanın adıdır Geyve

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya,yeni dönem için hazırladığı 22 farklı VİZYON projesini kamuoyu ile paylaştı.

Çöplerini toplayamayan, işçinin emekçinin aybaşında maaş alabilecek miyim? Esnafın, tüccarın iş yapmak istemediği, mal satmak istemediği Geyve’nin kaderi değil ötekileştirilmek.

Anadolu’nun beşiği, yeşilin maviyle en uyumlu olduğu, topraklarından bereket fışkıran ilçenin kaderi bu olmamalıydı diyerek sözlerine başlayan Geyve Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Murat Kaya;

Besmele çekerek çıktık yola.

Doğup büyüdüğüm, her metrekaresinde anılarımın olduğu Geyve’ye hizmet etmek, olumsuzluklarla anılmasının kaderi olmadığını göstermek için sıvadık kolları.Alt yapısı tam olmalıydı.Kanalizasyondan içme suyuna, doğalgazından internet hatlarına kadar hepsi modern olmalıydı.

Şükürler olsun ki başardık.

Belediyecilik yol yapmak, asfalt atmaktan ibaret değil diyerek sosyal belediyecilikte çığır açtık.’Yetim gülerse dünya güler’ felsefesiyle hareket edip yetim ve öksüzümüze okul harçlıklarını verdik.Bir elin verdiğini diğer el görmemeli düsturu ile hareket ederek yapılan yardımları kimseye duyurmadık.

Çalışanına maaş ödeyemeyen belediyeden, yatırım yapan, komşu il ve ilçelerden misafir ağırlayan tesisleri hizmete açtık.

Geyve’mizi Türkiye’de herkes tanımalı dedik.Avrupalı bilmeli Dünya’nın her yerine ulaşacak markamız olsun istedik.Şükürler olsun ki bu anlamda da başarılı olduk.

Geyve Ayvası’nı markalaştırdık.

Geyve Yöresel, Sarı Elmas ve son olarak Geyva markamız ile nam saldık.Artık herkes,Geyve’yi biliyor. Geyveli’nin ne kadar çalışkan, üretken olduğunun farkında.Türkiye’de bir ilçe belediye tamamen yerlive milli bir marka oluşturdu.Geleneksel metot ile modernizmin sentezlediği Geyva markamız ile çiftçimiz ürününü daha kolay pazarlayacak.

Geyve’ye hizmet sevdamızı anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalır.

Havası, mavi ile yeşilin uyumu, Sakarya nehri’nin suladığı bereketli toprakları, saçlarına nur yağmış misali karla süslenmiş dağları.Ulu çınarın altında içilen kahvenin 40 yıllık hatırı, şairlerin şiirlerine konu ettikleri siyah gülleri ak gülleri, kıvrım kıvrım akan Sakarya’nın bereketi, bir dilim ayva, bir avuç ay çekirdeği, bir parça köy ekmeği ya da bir salkım üzüm, kereviz, kiraz, elma…

Artık hiç kimse Geyve’den bahsederken Somaliyi anlatır gibi davranamayacak.Geyve’den Geyveli’den konuşmak isteyenler çalışkanlıktan, modernlikten, alın terine saygıdan, Vatan-Millet sevdamızdan örnekleyerek anlatacak şehrimizi…

Huzura ve hizmete devam…

1705 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle