Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Nisan 2014 | Alt Haberler, Geyve, Yaşam

Yazar Cihan’ın Konuğu Vardı…

 YAPIMCI KONUK (2)Geyve İlçesinde çalışmalarına devam eden Yazar Namık Cihan, TRT Ankara TV Prodüktörü Vahap Candan’ı konuk etti.

Vahap Candan yaptığı çalışmalar ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Candan özetle şu bilgileri verdi: “TRT TV de yayınlanmak üzere ‘Nafıa Belgeseli’ni hazırlıyorum. Belgesel 9 bölümden oluşacak ve her bölüm 45 dk. olacak. Osmanlı modernleşme günlerinden günümüze kadar modern alt yapı çabalarını ele alacak. Arka planda; dönemin krizleri, savaşları, yaşanan kıtlıklar, afetler de yer alıyor. Bu olaylar yatırımları da etkiliyor. Burası tarihi ” İpek Yolu” üzerinde yer alan bir ilçemiz, Geyve İlçesi. Roma Yolu ile çakışan, bazen de üst üste olan 1800 yıllarda bir yol yapılıyor. Makadam yol deniliyor. O zamanın tekniği ile taşlar döşeniyor, üzerinden silindir geçiriliyor. Bu yol İzmit’ten başlıyor, Geyve-Taraklı-Göynük-Nallıhan-Beypazarı-Ayaş-Ankara’ya kadar ulaşıyor. Geyve İlçesi de bu belgeselin içindeki bölümde geniş bir şekilde yer alıyor olacak.”

Yazar Cihan konuğuna Geyve ile ilgili geniş bir bilgi verdikten sonra kitaplarından hediye etti ve düzenleme çalışmaları devam eden Elvan Bey zaviyesini gezdirdi.

YAPIMCI KONUK (1)

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

2596 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle