Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Temmuz 2012 | Erdinç Tuna, YAZARLAR

Bir yayla etkinliğimizi de  geride bıraktık.

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul ve Adapazarı’ndaki Geyveliler Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin birlikte organize ettiği ve  yaklaşık 5000 kişinin katıldığı bir organizasyon ile Karlık Yaylası Pilav etkinliğimizi yaptık.

Yayla Turizmi

Her ne kadar daha kıymetini bilemesek de Yaylalar, bakir tabiatın kirlenmemiş havasını; billur gibi soğuk suları; yazın en sıcak günlerde bile korunma ferahlatıcı serinliği; büyüleyici güzellikte manzaraları; hormonsuz ve dalında yavaş yavaş olgunlaşan bitkileri; tabii ortamlarında yetişen hayvanlardan elde edilen ve yapılan gıdaları da sunmalarıyla bulunmaz bir mekanlardır.

Son Yıllarda Yayla Turizmi diye bir olayın  gündeme geldiği ülkemizde,  Geyve’mizin de elinde bulunan bakir yaylarını kendi vatandaşlarına yönelik yayla hizmeti sunması artık kaçınılmaz hale gelmiştir.

Karlık yaylası

Bunlardan en son pilav etkinliği  organizasyonu ile tanıtımı sağlanan  Karlık yaylası’da örnek verilebilecek yaylarımızdan bir tanesidir.

Sorun tabii ki Yayla turizmi ile veya  Yayla ismi vermekle bitmiyor.

Önemli olan Yaylalarımızı etkin bir şekilde kullanabilmek, onları gerçek sahipleri köylülerimiz ile ortaklaşa projelerle etkin hale getirebilmektir.

İşte yaylalarımızı kullanabiliyormuyuz diye sorduğunuzda sorun yumakları başlıyor.

Yaylarımızın Alt Yapı Sorunları

5000 Kişiyi Yayla’ya getiriyoruz..

*Yol Sorunu Halledilmemiş

*Tuvalet ve her türlü ihtiyacın giderileceği sosyal alan yok..

*vs..vs..

Geyve İlçesine KÖYDES’ten 707.000 TL ödenek

2012 Yılı Sakarya İl Özel İdaresi Köydes Ödeneklerinde İlçemiz Geyve 707.000 TL ile en çok ödenek ayrılan ilçe konumunda.Bu ödenek ile köylerimizde vatandaşlarımızın hayatlarını idame ettirebilmeleri için her türlü kolaylıkların sağlanması ve yaptırılması amaçlanıyor.

Geyve’yi siyasi ve idari erkanda temsil eden büyüklerimize buradan seslenmek istiyoruz.

Yaylalarımızın en önemli sorunu ulaşım..

Karlık Yaylasında 5 km., Kırca yaylasında 2 km. ve  Esenköy yaylası ile Hamzapınar ve Kirpiyan Yaylalarında stabilize yolumuz var.

Geyve İlçesine ayrılan ödeneklerle bu yaylarımızın bu sene olmasa da ileriki yıllardaki ihtiyaçları doğrultusunda planlı ve programlı olmak şartı ile yolu, suyu ve sosyal donatı alanları neden yapılmasın..

Hafta sonları sağa sola kaçan, ailecek konaklayacak ,vakit geçirebilecek yer arayan  vatandaşlarımızı bir nebzede olsa kendi yaylarımızda ağırlayarak bol oksijenli bir hafta sonu geçirmelerine imkan tanımak hepimizin görevi olsa diye düşünüyorum.

Selam ve saygılarımla

Erdinç TUNA

2534 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Yayla Etkinliğimizin Ardından.. için 3 Yorum

 1. ali dedi ki:

  kardeşim senden ALLAH razı olsun halkımızın tercumanı oluyorsunuz, çok önemli bir konuya parmak bastınız

 2. ADNAN DİNÇER dedi ki:

  ERDİNÇ TUNA KALİTESİ HER geçen gün kendisini belirginleştiriyor.
  HABERDE doğruluk,YORUMDA dürüstlük ilkesi ile tutarlılık her zaman şıarlarınızdan olmuştur.
  Kırıkkale’den sizleri takip etmeye devam diyorum.Azminiz ve çabalarınıza gıpta ediyorum.10 yıl sonra mükemmel bir yayın hayatınızın olacağınızı ve dünya gündeminde konuşulacagını düşünüyorum.
  1 YILDA BU AŞAMAYA GELDİNİZ.iNANÇLI,AZİMLİ,FEDAKAR VE KARARLI ÇALIŞMALARINIZA DEVAM DİYORUM.
  Allah yar ve yardımcınız olsun.
  En derin saygılarımla.

 3. emre kaya dedi ki:

  abi güzel yazınız için teşekkürler

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle