Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Şubat 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet

Yaya Öncelikli Trafik Yılı” Kapsamında Geyve´de Etkinlikler Düzenlendi

Yaya Öncelikli Trafik Yılı” Kapsamında Geyve´de Etkinlikler Düzenlendi

Sakarya’nın Geyve ilçesinde “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” Kapsamında Etkinlikler Düzenlendi

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” kapsamında trafikte yaya bilincinin oluşturulması için Geyve´de Atatürk İlkokulu ve Kazımpaşa İlkokulu gibi okullarında yer aldığı bir çok okulda trafik polislerinin katılımıyla etkinlikler düzenlendi.

Yapılan etkinliklerle araç sürücüleri, trafik polisi veya trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti ve levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya varsa ilk geçiş hakkını vermesi gerektiği konusunda bilgilendirildi ve Atatürk ilkokulu öğrencileri ve trafik polisleri araç sürücülerine etkinlikle ilgili broşür dağıtımı gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan ve Şube Müdürü Yavuz Şengül yapılan etkinlikleri yerinde izledi.

Karayolları trafik kanununa 2019 yılında “Sürücüler görevli bir kişi veya trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti ve levhalarla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken varsa buradan geçen ve geçmekte olan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır” şeklinde ibare eklendi. Buna göre; eğer kavşakta bir görevli yok, ışık yoksa sürücü bu kavşağa,okul önlerine yaklaştığında yavaşlayacak.Eğer o yaya geçidinde bir yaya görüyorsa önceliği ona verecek, ondan sonra kendi yoluna devam edecektir.

Ercan Demir-Geyvemedya.com

964 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle