Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Aralık 2011 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya, Videolar

Vali Mustafa Büyük, Van Depremi’nin ardından güvenli olup olmadığı tartışılan 53 yıllık konağından 2 yıldır boş duran yeni vali konağına taşındı.

Çark Caddesinde bulunan ve Sakarya’da görev yapan valilerin 1958 yılından beri kullandığı Vali Konağı artık kullanılmayacak. 1967 ve 1999 olmak üzere iki büyük deprem gören vali konağı’ndan hafta içerisinde ayrılan Sakarya Valisi Mustafa Büyük, 17 Ağustos 1999 depreminin ardından kalıcı konutların yapıldığı bölge olan Camili Mahallesi’ne inşa edilen yeni vali konağına taşındı.

Yeni konak 4,5 milyon liraya mal oldu

4,5 milyon liraya mal olan yeni vali konağını kullanacak olan Vali Mustafa Büyük’e, mahalle sakinleri de konağın ulaşım yolu üzerindeki bir duvara astıkları pankartla hoş geldiniz dedi.

İlk geldiği günlerde nerede oturacağı tartışılmıştı

31 Mayıs 2010 tarihinde Sakarya Valiliği’ne atanan Büyük’ün, Sakarya’ya ilk geldiği günlerde nerede oturacağı merak konusu olmuş; Vali Büyük Çark Caddesi’nde bulunan tarihi binayı tercih etmişti. Konağın Van Depremi’nin ardından güvenli olup olmadığı tartışılmaya başlanması üzerine, Büyük’ün orta hasarlı binalarla ilgili bir dönüşüm çalışması içerisinde olan Sakarya’ya örnek olması amacı ile yeni konağına taşındığı tahmin ediliyor.

18 dönüm arazi içerisinde yer alan yeni vali konağı 3 katlı ve 500 metrekarelik bir alanda inşa edildi.

1499 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle