Hoşgeldiniz  

Güven HASBAŞ | 18 Aralık 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Yaşam, YAZARLAR

Yarama tuz basıldı

Eskişehir Belediyesi dolayısıyla Yılmaz Hoca yine ülke gündeminde…
Basit tabirlerle Yılmaz Büyükerşen’i popüler yapan çalışmalarından bir iki örnek vermek istiyorum.
Porsuk çayında sandal yüzdürüp etrafı canlandırdı,,
Balmumu müzesi,
Odunpazarı’nda yapılan restorasyon,
Halk ekmek derken şimdi de halk süt uygulaması başladı Eskişehir’de…
Yılmaz Büyükerşen küçük ama anlamlı dokunuşlarla hem şehrini hemde kendisini marka yaptı.

Tunceli’nin Ovacık Belediye Başkanı namı diğer Komünist Başkan! Kuru fasulye, nohut ve diğer bakliyatları paketleyip satmasıyla, belediye otobüsünde seyahat etmesiyle gündeme oturdu. Sanırım Ovacık son dönemde en Anadolu’nun en popüler ilçelerinden oldu…

Bizim seçtiklerimiz neden beceriksiz diye hayıflanmayacağım.
Yarama tuz basılması meselesi nereden çıktı?
Merak edenlere aktarayım…

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, ilçesinde yetişen ürünlerin değerlenmesi, çiftçinin daha fazla kazanması için mücadele veriyor.  Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’ni kurarak hem kadın istihdamı hemde yetim-öksüze harçlık konusunda ülkeye rol model oldu.

Gelin görün ki Sakarya’da yaşayıp Ovacık’tan pirinç sipariş edenler, Geyva markasıyla satışa sunulan ürünlerle ilgilenmiyor.

O partili veya şu siyasi görüşten diye ayırım yapmadan belirtmek istiyorum. Kendi değerimize sahip çıkılmadığını görmek üzüyor…

Ovacık Belediye Başkanının yaptığı çalışmayı takdir ediyorum. Amma velakin Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nde üretilen ürünlerin il dışında gördüğü ilgiyi Sakarya’dan görememesine kızıyorum.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Halk Süt projesi de takdire şayan. Ancak Halk Süt’ü sosyal medyada paylaşıp, kalpçikler gönderenlerin kendi şehirlerinde ki Geyva markalı ürünleri görmezden gelmeleri sinir bozucu…

Porsuk Çayı’nda sandala binmek için düzenlenen gezi turlarına katılanlar muhtemelen yeni yılla birlikte Geyve’de hizmete girecek ‘Nehirde Gondol Keyfi’ne de duyarsız kalınacak.

Tıpkı Ovacık’tan ürün sipariş edip doğal besleniyoruz diyenler, Geyva markalı Ayva Reçeli ya da ekşi mayalı ekmeğin doğal olduğundan bile bahsetmeyecekler.

Bizim görmezden geldiğimiz ürünler için TÜRSAB İstanbul’dan Geyve’ye tur düzenlemeye hazırlanırken biz hala Eskişehir’in Halk Sütünü, Ovacık Nohut’unu övmekle meşgul olacağız.

Bizim olanın kıymetini bilmeyip elin olanı överek başarılı olamayız…
Atalarımız boş yere dememiş; ‘Komşunun tavuğu komşuya kaz görünür’ diye.

527 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Yarama tuz basıldı için 1 yorum

  1. Geyveli dedi ki:

    YORESEL MERKEZINDR URETILENLER GEYVENIN HER EVINDE VAR YAPILIYOR BIRDE PAHALI . PAZARLAM ONEMLI.ORASI ANNE KIZ AILE ISLETMESI GIBI OLMUS DENEYIMI OLMAYAN BIRI YONETEMEZ MILYARLIK BIR ISLETME PROFOSONEL YONETICI PAZARLAMAYI BILENLER TARAFINDAN YONETILMELI MADEM GEYVENIN YUZ AKI . ES DOST TORPIL.OLURSA ZARAR EDER GEYVEDEKI MARKETLERE PAZARLANSIN COLAK MARKETTTE GOREMIYORUM URUNLERDEN YORUMU YAYINLAMAZSINIZ BISUNA YAZIYORIM AMA TARAFSIZ DOGRU ELESTIRIYE YAPICI ELESTIRIYE KAPALI OLMAMALISINIZ BELLI KEDIMIN DEGIL GEYVELININ SESI OLUN YANCI DEGIL DOGRUCU OLUN DOGRU ELESTIRI YANLISTAN ALIR .

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle