Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Şubat 2018 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Yangın Sahası Ağaçlandırılıyor…

Yangın Sahası Ağaçlandırılıyor…

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü, yangın sahalarında yapılan çalışmaların yerinde görülmesi amacı ile bir bilgilendirme gezisi düzenledi.

Yangın sahalarını gezen gurupta; Geyve Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Pınar, Geyve Yerel Kültür Derneği Başkanı Namık Cihan, Geyve Orman İşletme Müdür Yardımcısı Serdar Kabakçı, Soğuksu İşletme Şefi Burkal Alpagut yer aldı.

Geyve Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu yangın sonrası üretimin devam ettiği sahada yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi;

“Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Soğuksu İşletme Şefliği Çine Köyü 113-114-115 no lu bölmeler de 12 Eylül 2017 tarihinde, tarla kenarında piknik ateşinin sıçramasıyla meydana gelen anız yangını ormana sıçradı. Sahanın çam ağırlı olması nedeniyle yangın şiddetli bir şekilde yayıldı. Yangının daha geniş bir alana yayılmaması için Çine Yangın Kulesi ve doğu yönünde yangını tutuk ve kontrol altına aldık. Soğutma çalışmaları 3 gün devam etti. Yangın 61 hektar alanda etkili oldu. Devamımda da hızlı bir şekilde sahada üretime girdik. OGM olarak yanan yerleri yılı içinde ağaçlandırıyoruz. Teraslama çalışmalarını tamamladığımız yerlere 10 bin karaçam fidanı dikildi. Yangına sebep olan kişi ile ilgili hukuki süreç devam ediyor.”

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

2193 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle