Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Mayıs 2012 | Manşet, Siyaset

Has Parti  Geyve İlçe Başkanı Y.Emre Özkan Yeni Anayasa Çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu..

Bizim derdimiz Ahmet bey, Mehmet bey değildir. Derdimiz Türkiye’dir. Yeni Türkiye için de eski Türkiye’nin tasfiye edilmesi gerekmektedir. Milletimiz için, yeni Anayasa için vakit bu vakittir, mevsim bu mevsimdir, iklim bu iklimdir. Biz parlamentoya diyoruz ki kavgayı bırakın yeni anayasayı yapın. Bu parlamentoya söylüyoruz, yeni Anayasa’yı yapmak için uzlaşamıyorsanız, gücünüz yetmiyorsa dönün millete, referanduma gidin. Milletin gücü yeni Anayasa’yı yapmaya yeter, millet size gereken desteği verir. Öte yandan Türkiye’de birçok kez anayasanın maddeleri değişmiştir. Ancak biz anayasanın maddelerinin değişmesini değil, yepyeni bir anayasanın yapılmasının gerektiğini söylüyoruz.

Bugün hükümetin mecliste büyük çoğunluğu var. İç ve dış konjoktür müsait değil. Ama Allah muhafaza sistem böyle devam ederse yarın Türkiye’de siyasal şartlar değiştiğinde yeni 28 Şubatlar’ın olmayacağını kim garanti edebilir. Rahmetli Özal şortla askeri denetlediğinde ne güzel bundan sonra ihtilal olmayacak deniyordu. Ama ne oldu? Özal’dan sonra bu ülkede iki tane ihtilal oldu. 28 Şubat 1997, 27 Nisan 2007. Artık bundan sonra gelinen noktada sadece yapılanlarla yetinilmemeli. Yeni bir sistem inşa etmek ve yeni bir siyasi sistem kurmak için Yeni anayasaya ihtiyaç var. Onun için bu sistemi önemsiyoruz. Çok açık söylüyorum, Tanzimat’tan sonra bu memlekette bu milletin eline ilk kez istediği istikamette bir anayasa yapma fırsatı düşmüştür. Onun için ciddi bir şekilde parlamentoyu gayretlendirmeye, cesaretlendirmeye çalışıyoruz. Çünkü başka yolu yok. Lafla peynir gemisi yürümez. 12 Eylül, 28 Şubat, Susurluk’la lafla mücadele edemezsiniz. Türkiye’nin bir sürü karanlık cinayetleriyle lafla mücadeleme edemezsiniz. Öyle bir sistem kurulmalı ki, bir daha hiç kimse ihtilal yapmayı aklının ucundan bile geçiremesin. Bunun yolu laf değil icraattır. İcraat da bellidir, yeni bir anayasadır..
                                                                                                                 HALKIN SESİ PARTİSİ GEYVE İLÇE BAŞKANI
                                                                                                                                             YUNUS EMRE ÖZKAN
1468 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Özkan’dan Yeni Anayasa Değerlendirmesi.. için 2 Yorum

  1. hacı osman dedi ki:

    ağzı olan konuşuyor…

  2. ömer dedi ki:

    iyide yunus bey bu lafları muhalefete deyin.muhalafetle beraber hükümete de taş atıyorsunuz.12 maddelik anayasa değişikliğinin bile nasıl geçtiğini cümle alem gördü.siz de durumdan vazife çıkarmayın

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle