Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Mart 2012 | Eğitim, Gündem, Köyler, Manşet

Geyve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü “Ana – Kız Okuldayız Okuma Yazma Kampanyası” kapsamında Yukarı Bağlarbaşı Köyünde Okuma Kuma Yazma kursu açtı.

Yukarı Bağlarbaşı Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Cemalettin DİNÇER’in yaptığı alan taraması neticesinde 7 kişinin okuma yazma bilmediği tespit edildi. Dernek başkanı DİNÇER, kurs için Dernek binasının kullanılabileceğini ve bayanların kursa gelmek istediklerini bildirdi. Bunun üzerine Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce Okuma Yazma 1.Kademe kursu açıldı.

Kursa 4 kursiyer düzenli olarak devam etti ve başarılı oldu. Kurs sonunda Okuma yazmayı öğrenen bayanlar 2.Kademe okuma yazma kursunun da açılmasını istediler. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce bayanların isteği doğrultusunda 2.Kademe Okuma Yazma Kursu açılmış oldu. Kursa katılan bayanların belgeleri Haziran ayında yapılacak olan El Sanatları Kursu sergisinde verilecek.

Böylelikle Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde, Yukarı Bağlarbaşı Köyü’de, Derneğin talepleri doğrultusunda El sanatları kursu ve 2 adet okuma yazma kursu açılmış oldu. Dernek başkanı DİNÇER, gençlerin örf ve ananelerini yaşatmaları, düğünlerde cemiyetlerde oynayabilmeleri için Geyve Yöresi Halk Oyunları kursu açılması içinde çalışma yapıyoruz, dedi.

1695 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Y.Bağlarbaşı’nda Okuma Yazma Kursu için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Önce çalışmalarından dolayı değerli meslektaşım ve soyaddaşım Cemalettin Beye teşekkür ederim.Eğitim gönüllüleri hiçbir zaman emekli(tahahhüt)olmazlar.GÖNÜLLERİ HİZMET AŞKI İLE PIR PIR EDER.
    Bizlere uyku durak yoktur.İnsanların yetişmesinde katkımız olursa bundan mutlu oluruz ve o zaman yorgunluğumuz çıkar ve genç kalırız.Emekliliğimiz bordrodadır.Çalışmak bizim genlerimize ve damarlarımıza işlemiştir.Ancak topragın altında emekli oluruz.Tüm eğitim gönüllülerine çalışmalarında başarılar ile kursiyerlerinde örnek çalışması ve azimleri için kutluyorum.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle