Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Temmuz 2012 | Gündem, Köyler, Manşet, Sakarya, Siyaset

Orman İşçilerinin Çadırları Ziyaret edildi…

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Pamukova İşletme Şefliği Koruma Sahası içinde yer alan İn Önü Yaylasındaki toplantıya katılan; AKP Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz ve Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal, Erciova yaylasında dikili satış yapılan alanlardaki, sıklık bakımı çalışmalarını yürüten işçilerin çadırlarını ziyaret etti.

Kahraman Maraş İlinden gelen 4 aileden oluşan 12 kişilik ekip ziyaretinde Türkyılmaz şu bilgileri verdi: ‘Bu işçi kardeşlerimiz, dikili satış yapılan sahalardaki kesim – taşıma – istif çalışmalarını yapıyorlar. Yapılan yeni düzenlemeler sonunda ‘Sertifikalı Orman İşçisi’ uygulamaları başladı. İnsan hayatı çok önemli. Bu yeni uygulama ile bu ön plana çıkarılıyor.’

Çelik kısa açıklamasında: ‘Orman içindeki doğal hayatın korunması için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Bizler bu konuda üzerimize düşeni yapmağa hazırız. Her hangi bir tehlikeli durumda bu çalışan kardeşlerimizin hayati tehlike yaşamamaları için gereken önlemlerin de alınması ve bu çalışanların ilkyardım eğitiminden geçirilmesi gerekir diye düşünüyorum.’ Dedi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

1161 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle