Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Mayıs 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya

Valilik’ten, YHT hattı için ilaçlama uyarısı

yuksek-hizli-tren-etrafinda-otla-mucadele-icin-zirai-ilaclama-uyarisi-Sakarya Valiliği, Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) geçtiği demiryolu hattı çevresinde yetişen otlara karşı TCDD görevlileri tarafından kimyasal ot ilaçlaması yapılacağını belirterek, bu geceden itibaren YHT hattı yakınına yaklaşılmaması, hayvan otlatılmasası veya ot hasadı yapılmaması için bölge halkını uyardı.

Sakarya Valiliği’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada Eskişehir, Ankara, Konya, Bilecik, Adapazarı YHT hattına ilaçlamanın özel trenle ve uzman personelle yapılacağı, uzman personel gözetiminde balast temizliğini korumak amacıyla demiryolu araçlarına menfi yönde etki eden ve kendiliğinden yetişen otlara karşı kimyasal ot ilacı kullanılacağı belirtilerek şöyle denildi:

“Kimyasal ot ilaçlamasında kullanılacak süspansiyonun çevredeki insan ve hayvan sağlığı açısından zararlı olmaması için kuruluşumuzca alınması gereken tüm tedbirler alınmasına rağmen, ilaçlamayı müteakip demiryolu hattının 15 metre yakının hayvan atlatılmaması ve ot hasatı yapılmaması gerekmektedir. İlaçlama gece (Ankara-Eskişehir 11-12 Mayıs, (Eskişehir-Arifiye 12/13 Mayıs ), (Arifiye-Eskişehir 13/14.Mayıs), (Eskişehir-Ankara 14/15.Mayıs), (Ankara-Konya 20/21 Mayıs ), (Konya-Ankara 21/22.Mayıs , (Ankara-Sincan Banliyö Hattı 25/26. Mayıs) YHT demiryolu hatlarında yapılacaktır. Rüzgar ve yağış şartlarına göre bu tarihlerde sarkmalar olabilecektir. Bu sebeple ilaçlamanın başlayacağı 11.05.2015 tarihinden 01.07.2015 tarihine kadar demiryolu hattının 15 metre yakınına yaklaşılmasının can ve mal emniyeti bakımından tehlikelidir.”

1487 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle