Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Ekim 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Yaşam

Vali Mustafa Büyük Geyve’de

DSCF7176Sakarya Valisi Mustafa Büyük bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Geyve’ye geldi.

Gezi programına; Vali Büyük, İl MEM Yavuz Selim Sandıkçı, Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Geyve Belediye başkanı Murat Kaya, Alifuatpaşa Belediye başkanı Şuayip Erkan Çalık, AK Parti Geyve İlçe başkanı Muhittin Irmak, Geyve Jandarma Karakol Komutanı Jand. Yüzb. Lütfü Varol, İl genel meclis üyeleri Şükrü Çelik ile Neşet Çakır, Pamukova 4. Sınıf Emniyet Müdürü Aydın Ertürk, Komiser Yardımcısı Ahmet Demirtaş ve daire amirleri iştirak etti.

Vali Büyük’ü, Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık ile protokol yeni taşınılan ve Geyve Kaymakamlık Kültür Merkezi ve Öğretmenevi bünyesinde hizmet veren Hükümet Konağı önünde karşıladı.

Kaymakamlık, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sosyal yardımlaşma Vakfı gezildi.

İkinci uğrak yeri Derman Eczanesi sahibi A. Rıza Kaya’ya ait eczane oldu.

Üçüncü uğrak yeri yeni inşaatı yapılan İHL oldu. Büyük ve beraberindeki heyet, yetkililerden ve GAİHL Müdürü Ali Arıcıoğlu’ndan okul ve öğrenciler hakkında bilgi aldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü; Heyet yeni yerine taşınan müdürlüğü ziyaret ederek ilçenin tarım ve hayvancılığı konusunda bilgiler aldı.

Dördüncü uğrak yeri Aynı kompleks içinde yeni yerine taşınan tapu sicil müdürlüğüne uğrandı. Geyve Tapu Sicil Müdürü Köksal Taşçı, tapu ve sicil işlemleri hakkında gerekli bilgileri verdi.

Beşinci uğrak yeri Parla Tepesi altında yapılan Hızlı Tren Tünel Girişi çalışmaları izlendi. Yetkililerden tüneldeki çalışmalar hakkında bilgi alındı.

Altıncı Uğrak yeri Alifuatpaşa Cemal Gürsel Okulu çok maksatlı Salonu ve Anasınıfını ziyaret ederek bilgi aldı.

Yedinci uğrak yeri Alifuatpaşa Necip Fazıl Kısakürek İlkokulunu ziyaret etti. Kendisini görmek için gelen velilerle sohbet edip hal ve hatırlarını sordu. Herhangi bir talepleri olup-olmadığını öğrendi. Okulun bahçesi yanında bulunan Suat Yalkın Kültür Merkezi’nin Anaokulu’na çevrilmesi için yapılan talepler için gerekenin yapılacağını ifade etti.

Sekizinci uğrak yeri Örencik(Kayıkbaşı)ile Dereköy Köprüleri ve HES gezisi; Vali Büyük ve beraberindeki heyet, Örencik Köyü Muhtarı Sabri Yılmaz ile Dereköy Muhtarı Mehmet Tufan’dan köylerinin sorunları hakkında yapılan yeni köprüler ve HES projesi uygulamalarını yerinde görerek teknik bilgileri aldı.

Dereköy Muhtarı Mehmet Tufan’ın köy içine daveti üzerine heyet, Köye girdi. Vali Büyük, vatandaşlarla tek tek tokalaşarak hal ve hatırlarını sordu. Bayanların da hatırlarını sormayı ihmal etmeyen Büyük, Cami önünde yapılan meyve ikramı oradaki bulunan köylülerle birlikte hoşsohbet ederek aldı.

Dokuzuncu uğrak yeri Düzakçaşehir Köyü; Vali Büyük ve beraberindeki heyet köylüler tarafından coşku ile karşılandı. Köyde yapılan camii gezdi. Verilen ikramı alırken Köy muhtarı Ayhan Güngör’ün köyün hanesi, nüfusu, ekonomisi ve diğer yapılan işler hakkında yaptığı kısa konuşmayı dinledi. Muhtarın su deposu ile ilgili talebi ile yakından ilgileneceğini ifade etti.

Onuncu uğrak yeri Gökgöz Köyü bağlantı yolu köprüsü, Köprünün bitmesine rağmen, yüksek gerilim hattı yüzünden bir türlü bağlantı sağlanıp açılamayan köprü hakkında bilgi aldı.

M.Hamdullah ERGİN

 


4059 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Vali Mustafa Büyük Geyve’de İncelemelerde bulundu için 1 yorum

  1. MİSAFİR dedi ki:

    DİKKATİMİ ÇEKEN ŞÜKRÜ ÇELİK BEY SON ZAMANLARDA FOTOĞRAFLARDA GÖRÜNMEYE BAŞLADI. SEÇİM ZAMANI GELDİ ORTAYA ÇIKARLAR ÇOK FAYDASI OLDU GEYVE’YE YİNE DEVAM ETSİN HİZMETLERİNİN DEVAMINI BEKLERİZ…..

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle