Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Şubat 2012 | Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sakarya, Yaşam

Vali Mustafa Büyük, Doğantepe YİBO (Yatılı İlköğretim Bölge Okulu)yu Ziyaret Etti…

 

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Geyve İlçesi Doğantepe Köyünü ve YİBO’yu ziyaret etti.

Vali Büyük’e ziyaretinde; İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Alb. Adnan Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sadıka, İl Özel İdaresi Genel Sekr. Recep Soytürk, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdullah Keskin, İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık, İlçe Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Ali Sarıkaya, İlçe Jan Kom. Jan. Üstğm. Lütfü Varol, İlçe Özel İdare Müdürü Resul Şenel, İl Genel Meclisi Üyeleri Şükrü Çelik ve Neşet Çakır, İlçe Milli Eğt. Mdr. Beşir Nalbant, İlçeGıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Taner Katipoğlu, İlçe Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Atilla Vardar, Alifuatpaşa Beleidye Başk. Vek. Şuayip Erkan Çalık, eşlik etti.

Vali Büyük ve beraberindekiler önce köy kahvesini ziyaret ederek, kahvede bulunan vatandaşlar ve köy muhtarı Altan İnönü ile bir süre görüştü. Muhtar İnönü, kendisine neden kahvede kimse yok deye soru yönelten Vali Büyük’e; ‘Meyve budama zamanı olduğu için hemen hemen herkes bahçelerde budama yapıyor.’ Cevabını verdi.

Konuklar birlikte YİBO’ya geçti. Vali Büyük ve beraberindekiler ana sınıfını ziyaret ederek miniklere boya ve boyama kitabı hediye etti. Vali miniklere kitap verdikten sonra onları yanaklarından öptü. Konuklar daha sonra diğer sınıfları ziyaret ederek öğrencilere kitap dağıttı. Vali Büyük ve Jan. Alay Kom. Arslan 1. Sınıf öğrencilerin okumalarını dinledi. Konuklar görsel sanatlar ve müzik sınıflarını gezerek yöneticilerden bilgi aldı.

Yemekhaneye geçen konuklar, öğrencilerin aralarına dağılarak onlar ile birlikte günün menüsünü yedi ve bol bol sohbet etti. Vali Büyük  bir öğrencinin yerine oturarak onun yemeğini yedi ve başka yerlerden gelerek yatılı okuyanlar ile bir süre konuştu.

Vali Mustafa Büyük’ün Doğantepe Köyü ve YİBO ziyareti çektirilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

3581 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle