Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Şubat 2016 | Alt Haberler, Gündem, Sakarya, Teknoloji

Vali Coş: Yeni Adliye Camili’ye yapılacak

yeni-adliye-camiliye-yapilacak-Vali Hüseyin Avni Coş, boşaltılacak olan Erenler’deki Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nü, inşa edilecek Yeni Adliye’nin faaliyete girmesinin ardından Resmi Daireler Kampüsündeki mevcut adliyenin yerine taşımak istediklerini söyledi.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, SakaryaHalk ve Yenigün Gazetesi yazı işleri kadrosu ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Sohbette konuşan Coş, yeni adliye binasını Camili’de inşa etmek istediklerini dile getirerek, “Yeni Adliye Binası için Resmi Daireler Kampüsünün yanında ki araziyi devir edeceğiz. Bu konuda yasal süreci başlattık. Bizim devrimizin ardından Adalet Bakanlığının adliyeyi yatırım programına alması gerekiyor. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, gerisi bakanlığın tasarrufudur” dedi.

Coş ayrıca Yenikent bölgesinin daha da gelişmesi için her türlü desteğe ve çalışmaya hazır olduklarını dile getirdi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Mevcut adliyeden boşalan yere ise Emniyet Müdürlüğünü getirme düşüncelerinin olduğunu aktaran Coş, “Emniyet Müdürlüğü’nün binasında bildiğiniz üzere bir durum ortaya çıktı. Zaten depremin hemen ardından bu gibi kamu binalarının detaylı incelenerek hükümet imkânları ile yenilenmesi gerekiyordu. Ancak maalesef bazı şeyler göz ardı edilmiş. Erenler’de bulunan emniyet müdürlüğünü resmi daireler kampüsü içerisinde adliyeden boşalan yere getirmek istiyoruz. Burada emniyetimize ek bina lazımsa onun içinde gerekeni yaparız” diye konuştu.

sakarya-valiligi-

2012 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle