Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Mart 2012 | Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Yaşam

Uzun Hikaye Sinema filmi Doğançay’da motor dedi.

Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ve Tuğçe Kazaz’ın oynadığı, yönetmenliğini Osman Sınav’ın yaptığı sinema filminin çekimlerine Geyve Doğançay Köyünde başlandı.

“Uzun Hikaye” isimli sinema filminin çekimi için hazırlanan  Doğançay tren istasyonunu tarihi günlerini yaşarken ,çok sayıda Geyve’li sinema severde filmde figüran olarak rol alıyor.

Doğançay’da Özveri

Gar binası ve lojmanların  boyanıp çevrelerinin  tanzim edildiği Doğançay Tren istasyonunda , film sahneleri için  sonbaharda kuru çınar yaprakları toplanıp, eski zamanları anımsatmak için dökülen toprağın üstüne yayıldı.

Filmin Konusu istasyonda geçiyor

Usta öykücü Mustafa Kutlu’nun ‘Uzun Hikaye’ adlı eserinden Yiğit Güralp tarafından uyarlanan filmin konusu ise istasyonda başlayıp istasyonda bitiyor. Konusu 1950’lerde geçen filmde, Bulgaristan göçmeni Ali ile annesiz yetiştirdiği oğlunun başından geçen olaylar ‘göç’ gerçeğinin yarattığı etkileriyle anlatıyor.

Annesini kaybeden bir çocuğun babasıyla yaşadığı macerayı ve göçün insan üzerindeki yansımalarını… “Ben o zamanlar on altı yaşındaydım, lise birde. İnce uzun bir oğlan. Saçlarım kirpi gibi dik duruyor; ne yana, ne geriye taranmıyor, beni deli ediyordu. Babam ‘İnatsın inat… İnatçı adamın saçı yatmaz. Dedene çekmişsin besbelli. Keşke annene benzeseydin’ diyordu.” diyerek başlıyor hikâye.

19 Ekim 2012′de vizyona girecek

Yapımcılığını Osman Sınav’a ait olan Sinegraf’ın, dağıtımını UIP’nin gerçekleştireceği; Oyuncu kadrosu, müzikleri ve hikayesi ile gelecek sezonun en çok konuşulan filmlerinden biri olacak olan “Uzun Hikaye” 19 Ekim 2012 tarihinde tüm sinemalarda seyircileriyle buluşacak.

Film çekimi ile birlikte Doğançay’da bir hayli hareketli günlerin yaşanacağı tahmin ediliyor.

6348 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

“Uzun Hikaye” Doğançay’da Motor Dedi.. için 2 Yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Gerçekten titiz bir çalışma. DOĞANÇAYDA FİLİM HAZIRLIKLARI Mazzam bir çalışma ile sürüyor. Salı günü tamamlanacak.Tüm oyun ekibi sahnelerin 1950 lere göre bin ölçüp bir çekiyorlar.Hepside işin profösyönel bir çalışma ile dekorları hazırlıyorlar.Yöre halkı oyuncularla bol bol resim çekiniyorlar.Halkın ilgisi mükemmel.Yardımlarını esirgemiyorlar.Ellerinden gelen tüm yardımı yapıyorlar.Kaynaşma mükemmel olmuş.ADADAN VE ÇEVRE KÖYLERDEN GELEN İNSANLAR ÇEKİMLERİ İZLİYORLARDI.Oyuncuların tevazü ve icten davranışlarına hayran kaldım.Hele muro tamamen doğal.O yörenin insanı gibi rahat hareket ediyor.İşte böyle çekimlerle doğançay da keşfedilir.Tam bir huzur beldesi.İNSANLARIN, KALABALIKLARDAN SIKILIYORSANIZ, GELİN BURADAN YER ALARAK YERLEŞİNİZ.Suyu havası tertemiz.En derin saygılarımla.

  2. Atila Topkaya dedi ki:

    Bakıyorsun Doğançay yamaçlarından Sakarya Nehrine,tren yolu ve otoyola…Seyrediyorsun bizleri sessiz ve nefesiz..Çoook ama çok sevdiğimiz Doğançay’ın koynundasın artık ebedi…Nurlar içinde rahat uyu sen Zeynebim…Elbet bir gün buluşacağız….

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle