Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Aralık 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Velilere Seminer…

Geyvelilere seminer veren Psikolog Özkan Şenol: “Televizyon, internet ve cep telefonu çocuklarımızın ahlakını bozuyor, farkında mısınız?” dedi.

geyve-ogrenci-velilerine-seminer- (2)Geyve Kaymakamlığı Kültür Merkezinde, öğrenci velilerine anne-baba-öğrenci ilişkileri konularında seminer verildi.

Geyve Kaymakamlığı Kültür Merkezi ve Öğretmenevi salonunda semineri; ilçe kaymakamı İlyas Memiş, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Canbal, Kaymakamlık yazı işleri müdürü Atilla Vardar, Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Bal, okul müdürleri, ve çok sayıda veliler izledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen programda; Uzman Psikolog Özkan Şenol anne-baba-öğrenci ilişkileri ile ilgili olarak FARKINDAMISINIZ? konu başlığında seminer verdi. Psikolog Şenol konuşmalarını daha çok soru-cevap biçiminde karşılıklı konuşarak sürdürdü.

Uzman Psikolog Özkan Şenol açıklamasında şu bilgileri verdi:

“Uzman Klinik Psikologuyum, 15 yıldır bu işi yapıyorum. Bu güne kadar 68 ilde 2490 seminer verdim. Yüksek lisansımı bu klinik alanında yaptım. Hacettepe Mezunuyum. Ailelerin kronikleşmiş problemlerini anlatıyorum. Ailelerin çözemediği veya çözmeye yanaşmadığı şeyleri kendileri ile yüzleştiriyorum. Keyifli bir seminer oluyor. İstanbul İlinde yaşıyorum. Özkan Şenol Akademi Kliniğim var. Psikolojik danışmanlık hizmetleri veren bir klinik. Aile olma meselesi üzerinde çok fazla duruyorum. Bana aileyi gösterin size içini göstereyim diyorum. Türkiye’nin bir handikap’ı var; aile olma bütünlüğünü yavaş yavaş kaybetmeye başladık. Özellikle televizyon bağımlılığı ya da ekonomik sebeplerin çok ön plana çıkmasından dolayı gerek babanı geç vakitlere kadar çalışması ve geldikten sonra televizyon başında oturması, aile bütünlüğünü yavaş yavaş kaybetmemize yol açtı. İkinci sırada teknoloji bağımlılığı var. Özellikle ergen çocuklarda; kız çocuklarda telefon, erkek çocuklarda bilgisayar bağımlılığı var. Aile bütünlüğünün olduğu yerde, anne-babaya saygının olduğu ailelerde çocuklar kötü alışkanlıklara kaymıyor, istese de olmuyor. “

Geyve kaymakamı İlyas Memiş ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Canbal, Psikolog Şenol’a teşekkür etti.

Namık Cihan/Geyvemeya.com

2641 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Uzman Psikolog’dan Öğrenci Velilerine Seminer için 1 yorum

  1. hasan akkale dedi ki:

    psikolog beyin hitabı güzeldi verdiği bilgilerde.. ancak üslübu hatalı idi çok ciddi hatalar yaptı ve kimselerden tepki, uyarı gelmedi. diğer ksımlar etkili verimli idi. devamı iyi olur

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle