Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Mart 2017 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, Videolar

Umurbey Mahallesinde Devlet Vatandaş Buluşması

DEVLET VATANDAŞ BULUŞMASI UMURBEY’DE

Sakarya’nın Geyve ilçesinde Devlet, Vatandaş Buluşmasının 4’üncüsü Umurbey’de Gerçekleştirildi.

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş beraberinde Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ile halk toplantılarının 4’üncüsün de Umurbey Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.Daha önceki toplantılarını Alifuatpaşa, Karaçam ve Eşme Mahallelerinde gerçekleştiren Kaymakam Memiş dördüncü devlet-vatandaş buluşmasında Umurbey Mahallesinin sorunlarını dinleyerek gerçekleştirdi.

Devlet Millet buluşmasının Umurbey toplantısına, Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe Jandarma Komutanı J . Üsteğmen R.Gökhan Civek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamdi Yel, İlçe Müftüsü Ali Erhun, Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Atilla Vardar, APEK Başkanı Sabahattin Karasakal, Muhtarlar derneği Başkanı Süleyman Pınar, Sulama Birliği Başkanı İsmail Aşçıoğlu, SEDAŞ İlçe Sorumlusu Necati Akbay ile Umurbey Mahalle Muhtarı Osman Önal ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Memiş ile Belediye Başkanı Kaya yanlarında bulunan kurum amirleri ile çözüm önerileri konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulundukları toplantıda Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçe merkezinde yapılan alt yapı çalışmaları sonrası Belediyemizin öz sermayesi ile yapılan asfalt çalışmasıyla sıkıntıları bitirdik.Mahallerimizde çalışmalarımız Bahar ile birlikte başlayacak. Sakarya’da kurulması onaylanan ikinci üniversite ile ilgili Zirai Bilimler Fakültesi talebimizi zaten Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Milltvekillerimiz hepsi biliyor. Fakülte isteğimizde inşaallah onaylandığında eğim alanı tahsis edilen bu bölgemizde faaliyetlerine başlayacaktır, dedi.Başkan Kaya, sağlık konusuna da değinerek, hastamızı götürecek ambulans olmadığı o günlerden halikopter pisti bulunan Hastaneli günlere geldiklerini belirterek, yakın zamanda Yeni Geyve Devlet Hastanesi binasının açılacağını ifade etti.

Umurbey mahallesinin sorunları ve vatandaşların taleplerinin değerlendirildiği toplantıda Kaymakam İlyas Memiş, halk toplantılarının amacının vatandaşlarımızın sorunları ve taleplerinin yerinde incelenmesi, bizzat mahalle sakinleriyle görüşülerek tespit edilmesi için yapıldığını, vatandaşlarımızın talep ve sorunların kurumlarımıza iletilerek çözülmesi için takibinin yapılacağını ifade etti.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

2072 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle