Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Kasım 2014 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Köyler, Manşet

Umurbey Köyünde Ahde Vefa Örneği..

geyve-umurbey-koyu-deniz alev-pilav-ikrami- (10)Geyve ilçesi Umurbey Mahallesinde bir ahde vefa örneği sergilendi.

Pazarlama Sorunu

Geyve Umurbey Mahallesinden yetiştirilen ürünlerin yurdun dört bir yanına sevkiyatı sürüyor.  Üreticinin yetiştirdiği ürünlerin kalitesi kadar pazarlama sorunu da ayrı bir dert. Vatandaşın yetiştirdiği ürünleri güvenilir ellere teslim etmesi, parasını zamanında alamaması, ürün karşılığında verilen çeklerin, senetlerin karşılıksız çıkması da bu işin kötü tarafı..

Pilav İkramı

İşte tüm bu kötü örnekler yanında Umurbey Mahallesinde yaşanan olay vatandaşları memnun etti. Üzümü, elması ve Ayvası ile meşhur Geyve Umurbey Mahallesinden haftanın 3 günü Çorum İline meyve sevkiyatı yapan Deniz Alev bu seneki işlerinin iyi gitmesinden dolayı  vatandaşlara pilav ikramında bulundu.

Haftada 50 ton ürün Sevki

Kalfa Ticaret Markasıyla Çorum’a mal yapan Deniz Alev; bu bölgeden aldığım kaliteli malları Çorum ilinde hiçbir sorun yaşamadan pazarladığını, Umurbey Mahallesinden  bu sene haftada 3 sefer olmak üzere 50 ton mal çekerek köyün ekonomisine katkıda bulunduğunu belirtti.

Umurbey Mahallesinde kendisine gösterilen teveccühten dolayı da çok memnun olan Alev, Pilava iştirak eden Umurbey’lilere de teşekkür etti.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

3753 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle