Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Kasım 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

Ulu Önder Atatürk Törenlerle Anıldı…

geyve-10 kasım-atatürk-olumunun-76 yilinda-torenlerle-anildi- (9)Ulu Önder Atatürk Törenlerle Anıldı…

Geyve İlçesinde Atatürk, aramızdan ayrılışının 76. yılında düzenlenen törenlerle anıldı.

İlk tören Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlendi.

Töreni; Beden Eğitimi Öğretmeni Yılmaz Yürek sundu. İstiklal Marşının birlikte söylenmesinden sonra, İlçe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı Çelenkleri anıta sunuldu. Saat 9.05 te çalınan ti işareti ve sirenlerle törene katılan protokol üyeleri ve vatandaşlar 2 dakikalık Saygı Duruşunda bulundu. Bu sırada göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi.

Diğer tören Kültür Merkezinde düzenlendi. Töreni; A.F.B. AL. Edebiyat Öğretmenleri Turgay Küçüktepe ve Sevda Çuhadar sundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının birlikte söylenmesinden sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı AFB AL Öğr. Buğra Mazlum yaptı.

12/C öğrencisi Hüseyin Güven “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini”, 10/D öğrencisi Muhammet Can Acar “Genliğin Ata’ya Cevabı”nı, 12/B öğrencisi Yaren Ertürk “Atatürk’ten Son Mektup” şiirini, 12/B öğrencisi Berrin Kaya ve Gamze Nur Keskin “Atatürk İçin İç ve Dış Basında Söylenenleri”, 12/ B öğrencisi Arzu Topal “Mustafa Kemali Düşünüyorum” şiirini, 12/B öğrencileri Özlem Düzenli ve Aslı Taş “Atatürk’ün Anıları”nı, 12/A öğrencisi Yıldız Azaklı “Mustafa Kemaller Tükenmez” şiirini seslendirdi.

“Senin Yerin Kalbimizde” adlı klip ve Türk Tarih Kurumu tarafından hazırlanan “10 Kasım Son Yolculuk”  adlı sinevizyon gösterisi izlendi.

Geyve AFB AL Müzik Öğretmeni Erkan Dursun Atatürk’ün sevdiği “Bülbülüm Altın Kafeste” türküsünü çalıp söyledi. Anma Programı, birlikte seslendirilen bu türkü ile sona erdi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

2496 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle