Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Ocak 2017 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Siyaset, üst Haberler

Konferansa Yoğun İlgi..

Geyve Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından, “Geyve Sosyal Gelişim Merkezi Toplantı Salonu”nda düzenlenen ve yazar Hakan Boz’un konuşmacı olduğu ” Sarıkamış Şehitleri ” konulu konferansa yoğun ilgi gösterildi.

Konferansa; MHP İlçe Başkanı Şerafettin Kaya, MHP Belediye Meclis Gurup Başkanı Sebati Koçsar ve Belediye Meclis Üyesi Engin Toklu, Eski MHP İlçe Başkanlarından Ahmet Pehlivan, partililer ve konuklar katıldı.

Araştırmacı – Yazar Hakan Boz konferans ile ilgili kısa açıklamasında şunları söyledi: ” Bu gece burada 102. yılını geride bıraktığımız SARIKAMIŞ HAREKATI’ nın şehitlerini anmak üzere, hem de bu harekatın yapılış biçimini, nedenlerini konuşmak ve tartışmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Elimizden geldiği üzere hem bu süreçle alakalı tartışma noktalarını, algılama süreçlerini irdelemeye, algılamaya çalışacağız. Böylece de yalnızca 4-5 kelimeye indirgenen ve olumsuzlaşan Sarıkamış Harekatının aslında Türk Siyasi Tarihi içerisindeki temel dinamiklerini, asıl nedenlerini, gerçekleşmeyen sebeplerini, harekatın olumsuz sonuçlanmasının temel nedenlerini tartışacağız konuşacağız. “

Program; tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve birlikte söylenen İstiklal Marşı ile başladı.

Geyve Ülkü Ocakları Başkanı İlyas Özdemir, kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı.Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkanı Mete Çaka da düşüncelerini açıklayan bir konuşma yaptı.

Sakarya Ülkü Ocakları Üyesi Melisa Şahin şiirini, Geyve Ülkü Ocakları üyesi Bünyamin Ölmez şiirini sundu.

Araştırmacı Yazar Hakan Boz, konferansını slaytlar ile de süsledi ve soru cevap olarak ta sürdürdü.

Konferansın sonunda, Geyve Ülkü Ocağına gelir sağlamak amacı ile çekiliş düzenlendi. Kazananlara hediyeleri katılımcılar tarafından verildi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2439 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Ülkü Ocaklarından Sarıkamış Şehitleri Konferansı için 1 yorum

  1. T.ERTÜRK dedi ki:

    Vesile olanları kutluyorum tebrik ederim. Milletin kendini tanıması için bu gibi toplantıların faydalı olacağı kanaatindeyim.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle