Hoşgeldiniz  

Güven HASBAŞ | 23 Eylül 2015 | Sakarya, YAZARLAR

ÜLKE’NİN GELECEĞİ

güven hasbaşSiyasi partiler her seçim döneminde kendilerine oy vermemiz öyle gerekçelerle geliyorlar ki anlatamam. Önceki seçimlerde olduğu gibi 1 Kasım’da da ülkenin geleceğini oylayacağız…

Ak Partililerin dilinde ki yeni türkü bu. “1 Kasım sadece bir seçim değil aynı zamanda ülkenin kaderi oylanacak”

Tamam ülkemin geleceğini düşünerek oy kullanalım. İstikrar, huzur ve barışı oylayalım.

Ama inanın sormadan edemeyeceğim. Ak Parti’nin Sakarya listesinde seçilebilecek konumda ki isimlerden kaçı ülkenin veya şehrin geleceğini düşünüyor? Biz ülkenin geleceğini oylayacağız diye şehir umurunda olmayan isimlere oy verip Ankara’ya göndereceğiz.

Sırf ülkenin geleceğini oylayacağız diye istemediğimiz, bizi temsil etmeyen isimleri her dönem vekil seçmek zorundamıyız? “Azdan az çoktan çok gider” diye düşünüp ben şehrini düşünmeyen isimlere oy vermeyeceğim.

Biri bana çıkıp anlatsın, ikna etsin. Liste başı Ayhan Sefer Üstün veya seçilebilecek yerin ortasında ki Ali İhsan Yavuz bu kenti veya ülkeyi ne kadar düşünüyor?

Harbiden dillere dolanan türküye inanıp oy verip Ankara’ya gitmelerine katkı sağlayacağım bu isimlerin şehri düşündüğüne ikna olursam. Üstün ve Yavuz’u yazdım diye sadece onları suçladığım zannedilmesin. Zihni Açba’nın da bu kentin geleceğiyle ilgisi olduğunu ya da olacağına inanmıyorum.

Sırf parti içi kavgadan galip çıkmak için yapılan kulisler kentini değil kendini düşünen vekillerin listede olmasını sağladı. Şehir insanı hatır ve gönül için oy vermek istemiyor artık. Yeterince hatır- gönül dinleyip Ankara’ya gidince şehrini unutan isimleri meclise taşıdı bu kent. Şimdi çalışacak ve kentini unutmayacak isimlerin meclise gitmesi için isimler inceleniyor.

Bütün olarak bakıldığında hiçbir partinin listesi kabul görmedi. Ak Parti’nin listesi, şehrin değil karar vericilerin listesi olmuş durumda.

MHP’nin ilk sırasında ki isim beğenilmese bile ikinci sırada ki Alirıza Acartürk’ün hatrına oy verilebilir. Listede ki diğer isimleri sorgulamaya bile gerek yok. Nasıl olsa MHP ikiden fazla ismi meclise gönderemez. Ne Geyve’de komşusundan bile oy alamayacak Ahmet Pehlivan ne de diğer isimler üzerinde kimse durmuyor.

CHP’de de durum aynı. Engin Özkoç her şartta meclise gidecek. İkinci sıra adayının kazanamayacağı bal gibi ortada. Kendi mahallesinden delege seçilemeyen Şahin’e birçok partilisi oy vermeyecektir.  

Listelerin açıklanmasından sonra şehirde 4-2-1 konuşulmaya başlandı. Ak Parti ve CHP’de ki tepkiler Alirıza Acartürk’ün meclise gitmesi gerektiği fikrini doğurdu. MHP’nin listesi de çok kötü olmasına rağmen sırf Alirıza Acartürk’ten ötürü birçok insan 4-2-1 sonucunu dillendirmeye başladı.

Sakaryalı ‘ülkenin geleceği oylanacak’ ‘bu seçim başka seçim’ gibi beylik söylemlerden çok şehrine katkı sağlayacak isimleri meclise gönderecek bu seçimde.

Ülkede ekonomik kriz olur veya huzur bozulur korku salmalarına verilecek en iyi cevap ‘azdan az çoktan çok gider’ olacaktır…

1384 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle