Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Nisan 2019 | Alt Haberler, Dünya, Geyve, Gündem, Sakarya, Spor

Uğur Kobaş’a Altın Rozet

Rozetini Wiesböck verdi

Avrupa ve Dünya Karate Federasyonları Hakem Kurulu Üyesi Uğur Kobaş’a, İspanya Guadalajara’da Avrupa hakemliğinde 20. Yılı tamamladığı için altın rozet verildi.

ROZETİNİ AVRUPA HAKEM KURULU BAŞKANI VERDİ

Karate Milli Takımı’nın tarihi başarılar elde ettiği İspanya’nın Guadalajara şehrindeki Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası sırasında Türk hakemliği adına da bir gurur yaşandı. Avrupa Karate Federasyonu (EKF) olarak 20. yılını dolduran Uğur Kobaş’a Avrupa Hakem Kurulu Başkanı Alois Wiesböck tarafından altın rozet verildi.
Şampiyonadaki final maçlarında Video Yardımcı Hakem (VAR) odası sorumlusu olarak önemli bir görev üstlenen, altın rozeti aldığı için gurur duyduğunu söyledi.

Dünya, Avrupa, Akdeniz ve Türkiye Karate Federasyonlarından hakem kurulu üyesi olarak görev yapan Kobaş, bir dönem daha Avrupa tatamilerinde görev yapmak istediğini belirterek, “Sonrasında Allah nasip ederse devletin farklı kademelerinde Türk sporuna hizmet etmek istiyorum. Aktif sporculuk kariyerimden sonra başladığım hakemlikte çok güzel günler yaşadım. Bu işin sırrı disiplin, sabır ve çok çalışmak. Bu özel ve önemli görevi karatenin en büyük organizasyonlarında yapma şansı bulduğum için kendimi çok şanslı sayıyorum” diye konuştu.

1991’DEN BU YANA DÜDÜK ÇALIYOR

Aktif karate yaşamında ümitlerde Avrupa üçüncülüğü (1990) ve iki Türkiye şampiyonluğu (1989, 1991) bulunan Uğur Kobaş, 1991 yılında aday hakem olarak göreve başladı. 1996 yılında milli hakem olan Kobaş, bugüne kadar onlarca önemli şampiyonada tatamiye çıktı. 2016 yılında Dünya Karate Federasyonu (WKF) Hakem Kurulu Üyesi olan Kobaş, Sakarya’daki birçok spor kulübünden başkanlık ve yönetim kuruluğu üyeliği yaptı. 2015 yılından bu yana Sakarya ASKF Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Uğur Kobaş İngilizce biliyor.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

376 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle