Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Nisan 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, Videolar

Uğur Balkuv’a Bakan Sarıeroğlu’ndan Teşekkür Plaketi

UĞUR BALKUV’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Geyve ilçesinde yaklaşık 20.000 m2 lik kapalı alanda hizmet veren Uğur Balkuv Triko Tekstil Sanayine, “2016 yılında çalışan kadın sayısını 2017 yılında en çok arttıran ve kadın istihdamına katkı sağlayan işletme” ödülü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu’nun da katıldığı tören ile verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu, çeşitli temaslar ve açılışlarda bulunmak üzere Sakarya’ya geldi.

Bakan Sarıeroğlu’nun ilk durağı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Milli İstihdam Seferberliği” kapsamında İŞKUR, SBB, SAÜ, SATSO, İş Adamı Dernekleri ile STK’lar tarafından desteklenen ve bu yıl 5.si düzenlenen “İş-Sizi Arıyor” temalı Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarının (SAGİF) açılışına katıldı.

Demokrasi Meydanındaki fuarın açılışına Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Ayhan Sefer Üstün, İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Kümbet, Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Akgün Altuğ, SESOB Başkanı Hasan Alişan, STK temsilcileri, iş adamları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Folklor gösterileri ile başlayan açılış programında, bu tür fuarların iş ve işveren arasındaki eşleştirmelerde önemli rol oynadığını belirten Bakan Sarıeroğlu, “Geçen yıl elde edilen yüzde 7,4 büyüme oranıyla Türkiye G20’de birinci, OECD ülkeleri arasında ikinci sırada yer aldı. Bu büyüme performansıyla birlikte bir yıl içerisinde 1,5 milyon ek istihdam oranlarına ulaşmış durumdayız. Bunların tamamı aslında 15 yıldır atılan adımların sonucu diye inanıyoruz. Bu anlamda, kararlı politikalarımıza devam edeceğiz. İŞKUR Türkiye’nin kalbi konumundaki bir kurum. 2002 yılında tüm Türkiye’de 25 bin kişiyi işe yerleştiren, sadece yurt dışına işçi yollayan bir kurum olarak bilinirken, bugün mahallelerimize kadar Türkiye’nin her yerinde hizmet üreten, eğitimler yapan, yenilikçi yaklaşımları ortaya koyan bir kurum haline gelmiş ve bir yılda 1 milyon 57 bin kişinin işe yerleştirilmesine aracılık etmiş. Bu dönemde artık prime esas kazanç üzerinden asgari ücret ile 5 bin 412 lira arasında değişen bir skalada ücretler üzerinden teşviklerimizi veriyoruz. Ücret seviyelerinin de yukarıya doğru yükselmesini amaçlıyoruz.

Zeytin Dalı Harekatı ile yerli ve milli sanayimizi geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu, Türkiye’nin daha da güçlü olmak zorunda olduğunu ve dimdik 80.5 milyon vatandaşı ile tek yürek, tek ses olduğu zaman hiç kimsenin önünde duramayacağını, ülkemizin aşamayacağı hiç bir sıkıntı olmayacağını hep birlikte görmüş olduk” dedi.

Daha sonra İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü ile birlikte SGK Geyve, Sapanca, Ferizli ve Söğütlü yeni hizmet binalarının açılışını gerçekleştiren Bakan Sarıeroğlu, insanlarımızın artık anlaşmalı eczane gibi bir dertlerinin olmadığını, büyük, güçlü Türkiye yolunda birlik ve beraberlik içerisinde vatandaşlarımızın hayatlarını temin etmesini sağlamak gayesinde olduklarını, bu anlamda 26 bin eczane ile birlikte hizmet veren bir sosyal güvenlik kurumu haline geldiklerini ifade etti.

Bakan Sarıeroğlu konuşmaların ardından ilde faaliyet gösteren ve istihdam seferberliğine katkı sağlayan firma yöneticilerine Vali İrfan Balkanlıoğlu ile birlikte teşekkür plaketlerini takdim etti.

Bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu tarafından Geyve ilçesinde yaklaşık 20.000 m2 lik kapalı alanda hizmet veren Uğur Balkuv Triko Tekstil Sanayine, “2016 yılında çalışan kadın sayısını 2017 yılında en çok arttıran ve kadın istihdamına en çok katkı sağlayan işletme” ödülü verildi. Ödülü Uğur Balkuv Tekstil Sanayi adına Fabrika Genel Müdürü Ayhan Yurtdagül aldı.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

4178 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle