Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Şubat 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sağlık, Sür Manşet, üst Haberler

Uçkun ve Larva ile Mücadele Çalışmaları Başladı.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ,Belediyemiz halk sağlığını korumak için elinden gelen çabayı gösteriyor. İlaçlama çalışmalarımız sayesinde uçkun, larva, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelere karşı mücadelemiz bu sene erken ve etkin bir şekilde başladı.Halkımızın rahat bir yaşam sürdürebilmesi bu çalışmalarımız bahar ve yaz boyunca devam edecek, dedi.

GEYVE-BELEDİYESİ-UCKUN-LARVA-MUCADELESİ- (1)Geyve Belediyesi Uçkun ve Larva ile Mücadele  kapsamında ilaçlama çalışmalarına başladı.

Geyve Belediyesi tarafından yaz aylarının en büyük sorunlarından olan sinek, sivri sinek ve karasinek gibi her türlü haşereye karşı her yıl hassasiyetle yapılan ilaçlama çalışmalarına bu yıl erken bahar öncesi başladı.

TÜM HAŞERE YUVALARI İLAÇLANACAK

Belediyenin ilaçlama ekibi tarafından bahar mevsiminin gelmesi ile birlikte başlanan çalışmalarda vatandaşların yaz aylarında büyük rahatsızlık duyduğu sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için erken dönem larva mücadelesini yürütülüyor.

İlçe genelinde su birikintileri ve bataklık alanlarda yürütülen larva mücadelesinde ergin aşamaya gelmeden larvaları üreme alanlarında yok etmeye yönelik çalışmaları etkin bir biçimde sürdüren ilaçlama ekipleri; sulak alanlar başta olmak üzere, çöp konteynırları, kanallar, fosseptik ve gübrelik alanlarda ilaçlama yapıyor. 

Haşerelerin üreme kaynağı olan sulak yerlerdeki karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama çalışmalarında deneyimli personel tarafından yapılrken, çalışmalarda  Hedef dışı canlıların (insanlar, kuşlar, arılar, balıklar) zarar görmemesi için gerekli tüm önlemlerin alınıyor.

Bu yıl mücadelenin etkin olabilmesi için erken başlayan ilaçlama çalışmalarının bahar ve yaz ayları boyunca Geyve İlçe sınırlarında olan tüm mahallelerde rutin bir şekilde devam edeceği belirtildi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

geyve-belediyesi-uckun-larva-sivrisinek-mucadelesi-

2257 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle