Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Temmuz 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Tuzla’da Hayır Pilavı Coşkusu

Tuzla’da Hayır Pilavı Coşkusu

Tuzla Mahallesindeki hayır pilavı muhteşemdi.

Geyve ve Taraklı ilçelerinin geleneksel hayır pilavları devam ediyor. Taraklı Tuzla Mahallesin de geleneksel hayır pilavı çevre il ilçe ve köylerden gelen binlerce kişinin katılımıyla yapıldı.

Geyve köylerinin kültürlerinin adeta birer simgesi olarak günümüze kadar gelen pilav etkinliklerine yoğun ilgi gözlerden kaçmıyor. Pilav etkinliklerinin gelecek nesillere kültür mirasımızı aktarabilmek adına yerel kültürün bir parçası olarak kaynaşma ve tanışma bereketi olarak simgelendiği hayır pilavında kurulan pazar ile vatandaşlar alışveriş yapma imkânı da buluyorlar.

Tuzla Karapınar yaylasında gerçekleştirilen pilav etkinliğine Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ile ilçe jandarma komutanı, muhtarlar derneği başkanı ile çevre ilçe ve köylerden binlerce vatandaş katıldı.

Yağlı güreşlerin bir hayli ilgi gördüğü hayır pilavı etkinliği Yaylada kılınan Öğle namazı sonrasında verilen pilav ikramı ile son buldu

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

1901 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle