Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Mayıs 2012 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya, Teknoloji

TÜVASAŞ’ın 55 işçi talebinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Devlet Personel İşleri Başkanlığı tarafından kabul edildiği öğrenildi. 55 işçinin alınması için ise Hazine Müsteşarlığı’nın onayı bekleniyor.

TÜVASAŞ’ın ihtiyaç duyduğu 55 işçi için AK Parti Sakarya Milletvekillerinin devreye girdiği ve onayı aldıkları öğrenilirken, Hazine’nin 55 işçi alımını onaylamasının hemen ardından TÜVASAŞ’a işçi alımının gerçekleştirileceği bildirildi.

İBRAHİM ERTİRYAKİ
SÜREÇTEN BAHSETMİŞTİ
TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki geçtiğimiz Pazar Günü Neşat Sazoğlu’na verdiği röportajında “TÜVASAŞ’ın şu andaki en büyük sıkıntılarından biri kalifiye işçi sayısındaki yetersizliktir. Geçen sene uzun yıllardan sonra ilk kez 60 işçi aldık. Bu sayı elbette bizim yürütmekte olduğumuz üretim faaliyetleri için yeterli değil. Ayrıca her geçen gün emekli olan personel sayımız da artmakta. Dünya ölçeğinde işler yapan, sektöründe sayılı şirketlerden biri olma yolunda ilerlemek isteyen TÜVASAŞ’ın daha fazla kalifiye işçiye ihtiyacı olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu konudaki taleplerimizle ilgili resmi süreç devam etmektedir. TÜVASAŞ’ın işletme düzeyinde toplam 69 kadrolu, 274 sözleşmeli memur ve 754 işçi olmak üzere toplam 1.097 çalışanı bulunmaktadır. İşçi sayısına oranla memur sayısında bir fazlalık söz konusudur” ifadelerini kullanarak TÜVASAŞ’a yeni işçiler alınacağının sinyallerini vermişti.
Şimdi Sakaryalılar TÜVASAŞ’ın ne zaman işçi alacağını sabırsızlıkla bekliyor.

KAYNAK:http://www.sakaryahalk.com

2505 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Tüvasaş’a 55 İşçi Alınacak. için 1 yorum

  1. esen kanbur dedi ki:

    kımse bosuna hayallere kapılmasın nasılsa ak partili belediye başkanları ve yalakaları işe girecekleri çoktaan ayarlamıstır…işsiz arkadaslar umutlanmasın ihtiyacı olanlar yıne ac gezmeye devam eder geyve de

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle