Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Temmuz 2011 | Geyve, Manşet

Geyve’de ‘Cambazhane Şenliği’…

 

Geyve İlçesi Atatürk İÖO bahçesine kurulan çadırda Cambazhane Şenliği, sevenlerine hünerlerini sergiledi.

1959 – 1961 yıllarında Geyve İlçesine sık olarak gelen cambazların son örneği meraklıları ile buluştu. Geçmişte Geyve İlçesine gelen ‘Tibilli İbrahim’, M. Yankı, ‘Cambaz Yakup’, ‘Ortaköylü Cambaz Cemil’in son öğrencilerinden Dr. Özdemir Turan gösterisini sundu.

Miniklerin büyükleri ile geldikleri çadırda ki program; Fas’lı Hasan, Raşit, Abdurrahim’den oluşan Parendebaz gurubunun gösterileri ile başladı. Faslı gurubun üyelerinin Fransız Sirk Akademisi belgeli oldukları açıklandı.

 

Türkiye’nin genç İlizyonistlerinden olan Serkan Yazıcı, gösterilerine minikleri de katarak daha ilginç hale getirdi ve bol alkış aldı.

 

Tel cambazı olan Özdemir Turan tel üzerinde yaptığı; yürüyüşler, sandık taşıma ve teneke içinde zıplama gösterileri izleyicilerin yüreklerini ağızlarına getirdi ve gösteri sonunda uzun alkış aldı. Cambaz Turan kısa açıklamasında; ’47 yıldır bu işi yapıyorum. Diş doktoruyum ama tel cambazlığı benim vazgeçemediğim dünyam. Sihirbaz Farabi’nin yanında Muğla’lı Yakup ustadan ders aldım ve yetiştim. Tel cambazı olarak ilk defa Geyve İlçesinde gösteri yaptım. Geyve ve Geyveli dostlarımın hayatımdaki yeri ayrıdır. Bizleri yalnız bırakmayan Geyvelilere teşekkür ederim’ Dedi.

Atlas Sirki Cambazhane Şenliğini, ünlülerinde organizatörlüğünü yapan Sermet Yalçın’ın organize ettiği bilgisi  verildi.Namık CİHAN-geyvemedya.com

3161 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’de Canbazhane Şenliği … için 2 Yorum

  1. ahmet dedi ki:

    cok güzeldi…

  2. es66 dedi ki:

    güzel olan herşeyi yaşamak lazım.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle