Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Ocak 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, üst Haberler

Türkiye referanduma gidiyor.. Dişli’den yeni anayasa yorumu

AK Parti Genel Başkan yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, medyabar haber sitesi yazarı Raif Uğan’a referanduma gidecek olan Yeni Anayasa hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Dişli, Türkiye’nin hızla karar verip yeni bir hikaye yazması gerektiğini ifade ederek,”Güçlü ekonomi, güçlü ordu güçlü Türkiye için yeni anayasaya ihtiyacımız var.Bizim güçlü bir liderimiz var, sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan. Ancak biz bu liderden yeterince yararlanamadık. Bizim bu liderden yararlanmamız lazım.Halkımızın büyük çoğunluğunun evet demesi lazım. Üst aklın yaptığı bir algı çalışması var. Teşkilatlarımız ile Büyükşehir Belediyemiz ile bu algıları kırmaya yönelik çalışmalar için sahada halkımız ile olacağız.”dedi.

Türkiye Meclis’ten geçen Anayasa Değişikliği sonrası Başkanlık Sistemini referanduma sunacak. Halk önüne gelecek olan sandıkla, Başkanlık Sistemini oylayacak. AK Parti Genel Başkan yardımcısı Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, medyabar haber sitesi yazarı Raif Ugan’a,yeni anayasa hakkında açıklamalarda bulundu.

Dişli, dünyada çok önemli gelişmeler yaşanırken, güçlü liderin çok büyük önemi olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

” Bizde böylesine güçlü bir lider var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Ancak biz bu liderden yeterince yararlanamadık. Bizim bu liderden yararlanmamız lazım. Bakın,globalleşen dünyada yeni bir dönüşüm var. Ekonomik olarak Batı’dan Doğuya doğru bir eksen kayması var. Bugün Çin,Rusya bir çok alanda genç nüfusu ile teknolojik gücüde yakalayarak çok büyük mesafe almış durumda. Öte yandan Batı’da islamafobik bir oluşum var. Tüm bu süreçte bizim hızla gelişmiş ülkeler statüsüne girmemiz lazım. Çünkü bu coğrafyada yukarıda saydığım konjektür nedeni ile güçlü olması gereken bir Türkiye var. Türkiye bulunduğu coğrafya’da çok önemli sorumluluğu olan bir ülkedir. Ülkemize karşı bir süreden beri yapılan sayısız asimetrik girişimler var.

Bizim güçlü, siyasi iktidara ve bunun sürekliliğine ihtiyacımız var. Bu anayasa ve başkanlık sistemi bunları sağlayacak.

Hızla karar verip,yeni bir hikaye yazmamız lazım.Bunun içinde güçlü bir lidere ihtiyacımız var.O lider de ; sayın Erdoğan.Türkiye geçmiş süreçte çok ciddi operasyonlara uğradı. Değişik darbe girişimleri ,ekonomik saldırılar.Ancak yine de, Türkiye dimdik ayakta durdu.Çünkü halkımız Cumhurbaşkanımıza güveniyor.Bizim güçlü lidere,güçlü ekonomiye güçlü orduya ihtiyacımız var.Bakın,eskiden Türkiye kurşun ithal ederken, bugün kendi savunma ihtiyaçlarını kendi üretimi ile karşılıyor. Bizim çok hızlı kararlar alıp, başkanlık sistemi ile yol almamız lazım. Zira bürokratik oligarşiyi yenemedik. Bizim referandumdan çok yüksek evet oyu ile çıkmamız lazım. Bu çok önemli. Yeni anayasaya çok güçlü evet ile birlikte Türkiye yeni hikayesini güçlü Lideri ile yazacaktır. Üst aklın algı çalışması ile bazı sorular oluşturulmaya çalışılıyor. Biz Teşkilatlarımız ile Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte sahada olacağız. Bu maksatlı algıları kırmaya yönelik çalışmalarımız ile halkın içinde olacağız.(medyabar)

2197 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle