Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Nisan 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Siyaset

Türkiye Erken Seçime Gidiyor.. Tarih 24 Haziran…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim çağrısı üzerine yaptığı görüşmenin ardından açıkladı; “Seçim 24 Haziran Pazar günü yapılacak.

ESKİ SİSTEMİN HASTALIKLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün saat 15.35’te MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşme sonrası açıklamada bulundu. Saat 15. 50 de kameralar karşısına geçen Erdoğan, şunları söyledi; “Sayın Bahçeli ile erken seçimi değerlendirdik. 15 Temmuz Darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması ülkemiz için bir milattır. 16 Nisandan itibaren ülkemiz artık eski dediğimiz sistem ile yönetilmekte. Eski sistemin hastalıkları attığımız her adımda karşımıza çıkıyor.

DİŞİMİZİ SIKMAKTAN YANA OLDUK

Bugüne kadar 2019 Kasımındaki seçimlere kadar dişimizi sıkmaktan yana olmuştuk. Gerek Suriye’de yürüttüğümüz operasyon ve devam eden savaş, bazı belirsizlikleri aşmamızı zorunlu hale getirmiştir. Yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet kazanmıştır. Sayın Bahçeli’nin çağrısını enine boyuna yetkili kuruluşlarla istişare ettik ve erken seçim konusunda olumlu yaklaşımı istişare ettik.

YASAL SÜREÇ BAŞLADI

Erken seçim karırının açıklanması ile ortaya çıkan belirsizliğin, biran önce ortadan kaldırılmasını zorunlu hale getirdi. Seçim konusunu ülkemizin gündeminden biran önce çıkarmamız şart oldu. Bunun için 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılmasına karar verdik. Konuyla ilgili yasal süreci hemen başlatıyoruz.

1397 Kez Görüntülendi.
Etiketler: ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle