Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Ocak 2013 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Teknoloji

türk traktörden sakaryaya 80 milyon dolarlık dev yatırımTarım sektörünün en önemli firmalarından biri olan TürkTraktör, uzun vadeli büyüme planları kapsamında üretim tesislerinin genişletilmesi amacıyla Sakarya’nın Erenler İlçe Belediyesi sınırları içinde satın aldığı arazide çalışmalara başladı.

 

80 milyon dolarlık bir yatırımla Sakarya’ya 2’nci fabrikasını açacak olan TürkTraktör İletişim Müdürü Mehmet Kır ve Şirketin Medya Temsilcisi Serhat Karakaya Sakarya’daydı.

 

Ziyaretleri sırasında Sakarya basınını 19-20 Şubat tarihleri arasında TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kamber’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan fabrika gezisine davet eden TürkTraktör İletişim Müdürü Mehmet Kır, fabrikanın yılda 40 binin üzerinde traktör üreterek 90’dan fazla ülkeye ihracatta bulunduğunu söyledi. Kır ayrıca Ankara’da faaliyette bulunan fabrikada 2 bin 500’e yakın çalışanı olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Sakarya’nın kendileri için önemli olduğunu anlatan Kır, fabrika gezisindeki amaçlarının Sakarya’ya açılacak olan fabrikanın nasıl olacağı konusunda bir fikir edinilmesi olduğunu söyledi.

1826 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle