Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Nisan 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Türk İmamına İnanırım

TÜRK İMAMINA İNANIRIM

Geyve Kaymakamlığı Milli Eğitim Müdürülüğü, İlçe Müftülüğü iş birliğiyle; liseli öğrencilere Değerler Eğitimi kapsamında seminer düzenlendi.

Geyve Müftülüğü İmam-Hatiplerinden Hasan Gümüş, İbrahim Kocagöz ve diğer görevliler, Geyve Mesleki ve Teknik Anadolu(Sağlık Meslek) Lisesi öğrencilerine “Allah’a iman ve nasıl bir gençlik yetişmelidir.” konusunda seminer verdiler.

Öğrenciler, dini konuda kafalarına takılan soruları da yetkililere sorarak, cevaplarını alınca memnun kaldılar.

TÜRK İMAMINA GÜVENİRİM

Geyve Hacı Nuri Bey Camisi İmam-Hatibi Hasan Gümüş hocaya öğrenciler, “Yurt dışında görev yaptığınız yıllarda unutamadığınız bir hatıranızı anlatır mısınız?” diye sordu.

Hasan Gümüş, Fransa’da yaşadığı olayları kısaca şöyle özetledi: Arkadaşlarla beraber Eyfel kulesinin yanında bayrağımızı dalgalandırmanın gururunu yaşadım. İki Fransız’ın Müslüman olmasına vesile oldum.

Orta Asya’dan bir Tük kızı, Fransa’da okurken, Fransız genç ile evlenmek ister. Kızın annesi, gencin Müslüman olmasını ve “Bir Türk imamının huzurunda Kelime-i Şahadet getirdiğine dair çekim yapıp yollarsan; evliliğini onaylarım. Başka ülkelerin hocasına değil, Türkiye’nin cami imamına inanırım” diye şart koşar.

Benim görev yaptığım camiye geldiler. Kızın annesine canlı yayınla bağlandık. Kadına kendimi tanıttım.Fransız genç Müslümanlığı kabul etti. Nikahlarını kıydım.

Kadın “Osmanlı torunları olan siz Türklere güvenimiz sonsuzdur. Allah razı olsun.”diyerek memnuniyetini belirtip, kızının evliliğini onayladı. Bu durumu asla unutamam.

Öğrenciler, irşat seminerlerinden memnun kaldılar.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1892 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle