Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 29 Nisan 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Yaşam

Türk Eğitim-Sen Üyeleri Yemekte Buluştu…

 

kamusen yemek.6Geyve Türk Eğitim-Sen Temsilcisi Zekai Çil tarafından düzenlenen yemekte, Türk Eğitim-Sen üyeleri bir araya geldi. Yemeğe,Türk Eğitim-Sen Sakarya Şube Başkanı Erol Afşar ve Serdivan İlçe Temsilcisi  Mehmet Yıldız da katıldı.

İlçe Temsilcisi Zekai Çil kısa açıklamasında; “Başkanım Afşar ile okul ziyaretleri yaptık, Sendikal faaliyetler ve okulların özel durumları ile ilgili konularda üyelerimiz ve okul müdürleri ile görüştük. Düzenlediğimiz yemekli toplantıda ise genel bir değerlendirme yapacağız.” Dedi.

Türk Eğitim-Sen Sakarya Şb. Başk. Erol Afşar konuşmasında özetle şunları söyledi; “Sendikal Faaliyetlerin en güzel anlatıldığı Türk Filmi ‘Kibar Feyzo’dur. O filmi iyi izlemek lazım…Vatandaşların haklarında bir kısıntı yapıldığında ILO yaptırım uygular…En ciddi uygulama esnaflıkta yapılıyor.Önce ruhsat alınıyor sonra iş yeri aılıyor…Yetkili sendikaya üye değilseniz kazanılan haklardan yararlanamıyorsunuz.Hakkınızı devlet belirler…Ülkemizde memur sendikacılığı atıl bırakılmıştır…İktidalar, kendilerine yakın sendikacıları çeşitli görevlerle kendilerine bağlıyarak, sözleşme masalarına kendi yandaşlarını oturtmağa çalışmışlardır…Ülke kayığa benzer. Küreğin biri siyasetçide, diğeri STK (Sivil Toplum Kuruluşları) da olur. Dengenin korunması gerekir. İktidarlar, STK küreğini kendi yandaşlarına vermeğe gayret ettiler…”

 

 

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2390 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle