Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mart 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

Türk Eğitim -Sen Şehitleri andı

geyve-Turk Egitim -Sen sehitleri anma-geyveGeyve Türk Eğitim -Sen üyeleri Çanakkale Zaferimizin 100.yıl dönümüne layık bir program düzenledi.

Geyve Kaymakamlığı Kültür Merkezi ve Öğretmen Evi salonunda yapılan programa; Eğitim Bir-Sen il başkanı Mehmet Düzlü, mevzuat sekreteri Koray Hoşbay ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

Programı öğretmen Ahmet Özer sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra Adem Al hoca şehitlerin aziz hatırası için Kuran-Kerim okudu.

Türk Eğitim – Sen Geyve başkanı Soner Bulut yaptığı açış konuşmasında :”Onlar, Çanakkale’de vatanı korudular, bizler de cephe gerisinde Çanakkale ruhunu korumalıyız.”dedi.

Elif Ceren Bulut ve öğretmen İbrahim Açılan’ın okuduğu kahramanlık şiirleri çok beğenildi.

Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Selçuk Ural, slayt eşliğinde yaptığı konuşmada; Çanakkale savaşının Türk ve dünya tarihi açısında önemini anlatınca duygusal anlar yaşandı. Davetliler programı çok beğendi.

Mehmet AYDOĞAN

2223 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Türk Eğitim -Sen Şehitleri andı için 1 yorum

  1. HAsan Akkale dedi ki:

    Çanakkale ruhundan söz eden tüm sivil toplum kuruluşlarını, temsilci ve üyelerini o salonda görmek isterdim.. bu bir milli davadır. ve herkesin sahip çıkması, katılması gerekir.. bu tür olaylarda ayrılık kabul edilemez. ideolojik tavır alarak bir grubun diğerinin etkinliğine katılmaması ayıptır, şehitlere saygısızklıktır.. keşke orada başka gruplardan arkadaşlarda olsa idi.. üzüldüm.. ve bu tür bir ayrımlar nedeniyle diğerinin etkinliğine katılmaktan imtina eden herkesi, kim olursa olsun kınıyorum… milli davalarda, kutlamalarda, etkinliklerde biz sizden değiliz diye katılım gerçekleştirilmiyorsa en hafif deyimle çanakkale ruhundan nasipsiz kalmışlardır diyorum.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle