Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Kasım 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve

GEYVE TÜRK EĞİTİM SEN İLÇE TEMSİLCİLİĞİNDEN 10 KASIM MESAJI

türk egitim sen-10.kasım-mesjı-

Türk Eğitim Sen Geyve Temsilciliği 10.Kasım Mesajı;

Ulu Önder’in ebediyete intikal edişinin 76’ncı yılı. Emperyalizme başkaldıran, sömürgeci devletleri bozguna uğratarak, bağımsızlığımızın kazanılmasını sağlayan, Anadolu’daki son Türk Devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, ilke ve inkılâpları ile modern Türkiye’nin yolunu aydınlatan Atamız bundan 76 yıl önce aramızdan ayrıldı.
“Bu millet istiklalsiz yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır” diyen, bu vatan topraklarına yeniden güç ve hayat veren, milli birlik, dirlik, bütünlük kavramlarının ne denli önemli olduğunu bir kez daha hatırlamamızı sağlayan, bayrağımızın göklerden inmemesi, ezanın dinmemesi için mücadele eden Ulu Önder Atatürk; tüm dünyanın hayran olduğu ve herkese örnek olan çok değerli bir liderdi.
Ne mutlu bize ki, Atatürk gibi bir önderimiz oldu. O’nun siyasi ve askeri dehası, yüksek öngörüsü sayesinde bu ülke tam bağımsızlığını kazandı, bu millet emperyalizme teslim olmadı, bu topraklar özlemini duyduğu huzura ve barışa kavuştu.
Bugün hür olarak aldığımız her nefesi, attığımız her adımı, bayrağımızın göklerde şanlı dalgalanmasını, ezanımızın susmamasını Atamıza ve O’nun kahraman yol arkadaşlarına borçluyuz.
Devletimizin kurucusu ve Başöğretmenimizin manevi hatırasına sesleniyoruz: Büyük Önder Atatürk, O’nun silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz emin olsun ki; Türk eğitimcileri olarak, bizim başarımızın, Türkiye Cumhuriyeti’nin başarısı olacağının bilincindeyiz. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmeye yılmadan, bıkmadan devam edeceğiz. Bu vesileyle Atamızı, sonsuzluğa ayrılışının 76. yılında, saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

GEYVE TÜRK EĞİTİM SEN İLÇE TEMSİLCİLİĞİ

1828 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle