Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Nisan 2012 | Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset

Saadet Partisi Geyve İlçe Başkanı İrfan Tufanoğlu 28.Şubat süreci ile açıklamada bulundu.

‘Asıl Aktörler, Hortumları Kısılmış Holdingler ve Patronlardır’

Saadet Partisi Geyve İlçe Başkanı İrfan TUFANOĞLU, ”28 Şubat sürecinin asıl aktörleri, hortumları kısılmış holdingler ve patronlardır” dedi.

Saadet Partisi Geyve İlçe Başkanı İrfan TUFANOĞLU, 28 Şubat’ın gerçek aktörlerinin askerler olmadığını belirterek, “Asker maşa olarak kullanılmıştır, işçiler maşa olarak istismar edilmiştir, belirli çevreler tarafından da bir kısım medya silah olarak kullanılmıştır. 28 Şubat sürecinin asıl aktörleri, hortumları kısılmış holdingler ve patronlardır.” ifadelerini kullandı.

Başkan TUFANOĞLU, Saadet Partisi Teşkilat binasında yaptığı konuşmada, her zaman doğru bildiklerini söylediklerini, milletin hakkını korudukları için yollarının kesildiğini ve önlerine sürekli barikat kurulduğunu öne sürdü. Tufanoğlu, milli görüş yolunda parti verdiklerini, dünya çapında lider verdiklerini, bakanlar ve milletvekilleri verdiklerini ama verdikleri sözlerden asla taviz vermediklerini belirtti.

Milli görüşün iktidar olduğu dönemde Türkiye’de son elli yılda gerçekleştirilemeyen denk bütçeyi kurduklarını ifade eden Tufanoğlu, şunları kaydetti: ”Peki bunu yaptığımız için kötü mü ettik? Kötü etmediğimiz için önümüzü kestiler. 28 Şubat süreci başlatıldı. Askerler öne çıkarıldı. Öne çıkarıldı diyorum çünkü arkada gerçek aktörler vardı. Şunu açık ve net olarak söylüyorum, 28 Şubat’ın gerçek aktörleri askerler değildir. Asker maşa olarak kullanılmıştır, işçiler maşa olarak istismar edilmiştir, belirli çevreler tarafından da bir kısım medya silah olarak kullanılmıştır. 28 Şubat sürecinin asıl aktörleri, hortumları kısılmış holdingler ve patronlardır.”

Sürecin iç ve dış aktörleri bulunduğunu iddia eden Tufanoğlu, şöyle konuştu: ”İçerideki bunlardır. Bu sürecin bir de dış aktörü vardır. Yerli iş birlikçileri kullanan uluslararası emperyalizm. Uluslararası emperyalizmi durdurmak için D-8’leri kurduk. İşte sömürüye alışık olan uluslararası emperyalizm bundan rahatsız oldu. Dolayısıyla içerde musluğu kısılmış sömürücülerle uluslararası emperyalizm 28 Şubat sürecinin asıl aktörleridir ama ilahi adalet denilen bir şey var, şimdi dönülüp geliniyor.” diye konuştu.

 

Başkan Tufanoğlu ayrıca Saadet Partisi Genişletilmiş İl Divanı Yarın yapılacağını söyleyerek Genel Başkanımız Sayın Prof.Dr. Mustafa KAMALAK Bey’in iştiraki ile yapılacak olan Genişletilmiş İl Divan Toplantımıza tüm halkımız davetlidir, dedi.

22 Nisan 2012 Pazar
Saat : 14.00
Yer : Tunatan Tesisleri

Serdivan / SAKARYA

2023 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Tufanoğlu’ndan 28.Şubat Süreci Değerlendirmesi için 1 yorum

  1. ömer dedi ki:

    sayın tufanoğlu açıklamanın sonunda en azından hükümete bir teşekkür etseydiniz daha isabetli olurdu.balans ayarı sizin hükümete yapılmıştı yanlış bilmiyorsam.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle