Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ocak 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sağlık, Sakarya, Sür Manşet, Teknoloji

Toyotasa Hastanesi Taşınıyor

TOYOTASA ALTINOVA’YA TAŞINIYOR

Geyveli vatandaşlarımızında şifa için uğrak noktası olan Toyotasa Hastanesi’nin birimleri yenileme çalışmaları nedeniyle Altınova Hastanesi’ne taşınacak. Bir yıl sürecek çalışmaların ardından hastanenin adı da Sadıka Sabancı Hastanesi değişecek.

24 yıl önce Sabancı Vakfı tarafından inşa edilen Toyotasa AHastanesi Sabancı Vakfı’nın verdiği 5 milyon liralık destekle Sağlık Bakanlığı’nca yenilenecek.

Bakanlık 2 katlı 2 bin 200 metrekare kapalı olan yeni bir bina daha yapılacak. Yeni binanın ilk katı acil servis, ikinci katında ise 6 ameliyathane, görüntüleme merkezi ve cerrahi yoğun bakım servisi yer alacak.

Eski bina ise tümüyle yenilenecek. Çalışmayla birlikte hastanenin yatak kapasitesi artacak. Çalışma bittiğinde hastanenin adı Sadıka Sabancı Hastanesi olarak değişecek. Çalışmalar sırasında sağlık hizmetlerinde aksama yaşanmaması için birimler Serdivan’daki Altınova Hastanesi’ne taşınacak. Kararın kesinleşmesiyle önümüzdeki günlerde taşınma işlemleri başlayacak.

 

5159 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle