Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Mart 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

“Tohumlar Fidana, Fidanlar Ağaca Dönüşüyor”…

geyve-orman-haftasi-kutlamalari- (2)Geyve Ortaokulu Toplantı Salonunda; “Tohumlar Fidana, Fidanlar Ağaca Dönüşüyor.” Projesi uygulaması kapsamında bir program düzenlendi.

Programda; öğrenciler ağaç sevgisi, orman sevgisi, ormanın yararları konularında şiirler seslendirdi ve dramatize çalışmalarını ve okul şarkılarını sundu. Programa katılan: İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Salih Canbal, Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu, Belediye Halkla İlişkiler Müdürü Aynur Gökdemir tarafından öğrencilere çam tohumları dağıtıldı ve yapacakları uygulamalar hakkında bilgiler verildi.

Uygulanan proje ile ilgili olarak Okulun Teknoloji-Tasarım Öğretmeni Üzeyir Koç şu bilgileri verdi: ” Projemizin amacı; öğrencilerimizin çevre, beden ve ruh sağlığını korumak, kişisel ve sosyal yaşamdaki bir kısım olumsuz alışkanlıklara alternatif çözüm önerileri geliştirmek, toplumda farkındalık oluşturmak, toprağa ağaca yaşama karşı farklı bakış açıları geliştirmek. Projemizin ana hedefi öğrencilerimizin çevreye karşı olan duyarlılığını arttırmak, aidiyet duygu ve sorumluluğunu geliştirmek, bu sayede çevreyi seven koruyan ve ağaçlandıran bilinçli bireyler yetiştirmek. Projenin hedef kitlesi, proje kapsamında olan bütün okullardaki öğrenciler. İşbirliği yapılan kurumlar; Sakarya Fidanlık Müdürlüğü, Geyve Orman İşletme Müdürlüğü, Geyve Belediyesi, Proje dahilindeki merkez İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları.”

Namık Cihan. Geyvemedya.com

1454 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle