Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Eylül 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Teknoloji

Toçoğlu’ndan Geyve’ye Bir Müjde Daha

geyve-dogantepe-koprusu-yenileniyor-Ulaşım güvenliğini sağlamaya dönük çalışmalar kapsamında yeni bir projede daha ihale hazırlıklarının tamamlandığını aktaran Başkan Toçoğlu, “Geyve Doğantepe Köprüsü için 15 Eylül Salı günü ihaleye çıkıyoruz. Bölgeye yeni bir köprü inşa edeceğiz. Geyvemize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehrin tamamında ulaşım güvenliğini sağlamaya yönelik başlatılan çalışmaları değerlendirdi. Birçok ilçede köprü yenileme ve yapım projelerini hayata geçirdiklerini belirten Başkan Toçoğlu, Geyve Doğantepe Köprüsü için müjdeyi verdi; “Hazırlıklar tamamlandı. Doğantepe Köprüsü için 15 Eylül Salı günü ihaleye çıkıyoruz. Bölgeye yeni bir köprü inşa edeceğiz. Geyvemize hayırlı olsun.”

Sel’de Zarar Görmüştü

Yapımına Haziran 2014 tarihinden önce Sakarya İl Özel İdaresince başlanan Doğantepe Köprüsü 06.Haziran.2014 tarihinde Karaçay Deresinin taşması sonucu meydana gelen selde zarar görmüştü. O tarihten beri akıbeti merak edilen Doğantepe Köprüsü nihayet Sakarya Büyükşehir Belediyesince yıkılarak yeniden yapılacak

Ulaşım Güvencesi

Toçoğlu, “Daha önce Karapürçek Uludere, Akyazı Çatalköprü, Pamukova Çardak ve Geyve Karaçay köprülerinde zeki-tocoglu-geyve-asfalt-karacay-koprusu- (5)yapım ve yenileme çalışmalarımızı sonlandırmıştık. Akyazı Bedil Kazancı Köprüsü gibi mahalleler arası ulaşımda önemli yeri bulunan birçok köprüde de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ulaşım güvenliği bizim için çok önemli. Şehrin tamamında attığımız adımlarla güvenliği maksimum seviyelere taşıyoruz. Geyve’de inşa edeceğimiz Doğantepe Köprüsü de bu anlayışımızın izini taşıyacak” dedi.

Geyve İçin Çalışmaya Devam

Başkan Toçoğlu şunları söyledi; “Geyve altyapı, içmesuyu, asfalt ve sosyal belediyecilikte Büyükşehir’in güçlü hizmet eli ile büyüyen ve gelişen bir ilçemiz. Her zaman ifade ediyoruz; Geyveli kardeşlerimiz her şeyin en iyisine layık. Belediyecilik anlamında ne gerekiyorsa biz yapmaya devam edeceğiz. Hizmet takvimimiz kapsamında altyapı ve içmesuyunun ardından ilçemizde asfaltlanmadık yer bırakmadık. Geyve’nin çehresini değiştirdik. İlçemize yakışan hizmetler bir bir hayata geçirilecek. Neyin sözünü verdiysek Geyve için inşa etmeye devam edeceğiz.”

Çalışmalar Başlıyor

Proje ayrıntılarından bahseden Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar ise, “Geyve Doğantepe’deki mevcut köprüyü yıkıp yerine yeni bir köprü inşa edeceğiz. Geyve Doğantepe ve Belpınar ile çevre mahalleler arası ulaşımda kilit rolü olan köprü ile bölgedeki ulaşım güvenliğini maksimum seviyeye taşıyacağız. Yeni köprü 45 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğinde olacak. 15 Eylül Salı günü saat 10.30’da gerçekleştirilecek ihalenin ardından derhal çalışmaları başlatacağız. Geyve’ye hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

geyve-dogantepe-koprusu-yenileniyor-

HASARLI KÖPRÜ İLE İLGİLİ HABERİMİZ

geyve-doğantepe-köprüsü-hasarlı-

 

2136 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle