Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Ekim 2014 | Gündem, Sakarya, Siyaset, Videolar

Toçoğlu Ülke TV’de Sakarya’yı Konuştu VİDEO

Katıldığı programda Sakarya gündemini değerlendiren Başkan Toçoğlu, “Biz, şehrimizin geleceğini düşünüyoruz, dedi.

zeki tocogly-en-sıradisi-ulke tv-Bu yolda önemli projeler geliştirmeye ve uygulamaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi ‘Sakarya bir kardeşlik coğrafyasıdır’. Gerçekten şehrimizde her milletten insanımız ile kardeşçe bir arada yaşıyoruz. Hamdolsun en küçük bir sorunumuz yok. Allah birlik ve beraberliğimizi daim kılsın” ifadelerini kullandı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ülke TV ekranlarında her hafta izleyicisiyle buluşan ‘En Sıradışı’ programının canlı yayınına konuk oldu. Akşam Gazetesi Köşe Yazarı Turgay Güler’in sunumu ile gerçekleştirilen programda Gazeteci-Yazarlar Yusuf Ziya Cömert, Ahmet Kekeç, Hasan Öztürk ve Siyasi Analist Savcı Sayan’ın sorularını cevaplandıran Başkan Toçoğlu, hayata geçirilen hizmetler, yeni projeler ve gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.


Ofis Silolarından Sanat Merkezine

Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen yayında ilk olarak şehrin ilk sanat merkezi hakkında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başkan Zeki Toçoğlu, “Bulunduğumuz alanda daha önce silolar vardı. Biz bu alanların atıl durumda kalmaması gerektiğini ifade ettik. Şehrin simgesi olarak değerlendirdik ve dönüşüm projesi hayata geçirmek istedik. Merkezimizi, şehrimizdeki ihtiyacı göz önünde bulundurarak dönüştürdük ve hemşerilerimizin kullanıma sunduk” ifadelerini kullandı.

Uygun Yapılaşmayı Sağlıyoruz

Açıklamalarının devamında depreme hazırlık konusunda hayata geçirilen çalışmalardan bahseden Başkan Toçoğlu, “Bizim deprem konusunda önemli hazırlıklarımız var. Şehrimiz birinci derece deprem bölgesi içerisinde yer alıyor. Depremin her an yaşanabilirliliğinin bilincinde olarak şehrimizde uygun yapılaşmayı sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Kat Sınırlaması Uyguluyoruz

Kat sınırlaması konusunda Sakarya’da önemli adımlar atıldığını da kaydeden Başkan Zeki Toçoğlu, “Yatay olarak gelişen şehirlerimizin başında Sakarya yer alıyor. Biz, şehrimizde kat sınırlaması uyguluyoruz. Sakarya önemli bir tarım bölgesi. Şehrimizin bu özelliğini de daima göz önünde bulunduruyoruz. Yaklaşık 16 yıldır belediye başkanlığımı yapıyorum. Bu süre boyunca bir metre tarım arazisine imar izni vermedik” dedi.

Sakarya’nın Geleceğini İnşa Ediyoruz

Açıklamalarının devamında Sapanca Gölü ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Zeki Toçoğlu, “Sapanca Gölü sadece suyu temin edilen bir kaynak olarak düşünülmemelidir. Gölün kullanılabilir bir hacmi var. Yaklaşık 600 bin hemşerimize bu kaynaktan su veriyoruz. Su yönetimi konusunda ciddi adımlar da atıyoruz. Belediye olarak Hidroelektrik Santrali inşa ettik. Yine belediye olarak Ballıkaya Baraj Projesi’ni hayata geçiriyoruz. Biz, şehrimizin geleceğini düşünüyoruz. Bu yolda önemli projeler geliştirmeye ve uygulamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sakarya Kardeşlik Coğrafyasıdır

Konuşmasının son bölümünde Sakarya’nın her milletten insanın bir arada yaşadığı özel bir şehir olduğunun altını çizen Başkan Toçoğlu, birlik ve beraberlik içerisinde Sakarya’nın geleceğini hazırlamaya devam edeceklerini vurguladı. Toçoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi ‘Sakarya bir kardeşlik coğrafyasıdır’. Gerçekten şehrimizde her milletten insanımız ile kardeşçe bir arada yaşıyoruz. Hamdolsun en küçük bir sorunumuz yok. Allah birlik ve beraberliğimizi daim kılsın” dedi.

Sakarya’yı Alkışlıyorum

Programda söz alan Siyasi Analist Savcı Sayan ise, “Sakarya’da kat sınırlamasının uygulandığını bilmiyordum. Tek kelimeyle mükemmel bir uygulama olduğunu söylemek istiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımızı da tebrik ediyorum. Sakarya’da uygulanan bu kat sınırlamasının tüm Türkiye’ye örnek olmasını umuyorum. Sayın Başkanımız Sakarya’nın yüzde 51’lik bir alanının tarım arazisi olduğunu ifade etti. Bir metrekare tarım arazisine imar izninin verilmediğini de belirtti. Sakarya’nın ayakta alkışlanması gerekiyor. Bir kez daha değerli Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.

1131 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle