Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Aralık 2011 | Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Toç – Bir Sen Geyve Temsilciliği, üyelerine Kültür Merkezinde kahvaltı verdi.

Kahvaltıya;  Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türyılmaz, Bölge Müd. Yar.Musa Çelebi, Kadastro Koor. Baş. Ahmet Akbulut, Toç-Bir Sen İl Baş. Bayram Özmen ve yön.kur üyesi Şeyda Demirel, İl Tarım Müd. Abdullah Keskin, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Geyve Orman İşl. Müd. Selçuk Kurtbal ve Müdür. Yar. Vedat Hasanoğlu, Merkez ve Taraklı,  Pamukova,Gümüşdere, Akdoğan, Doğançay  işletme şefleri ile  Sağlık-sen, Diyanet-sen, memur-sen, vakıf-sen, Bem Bir-sen, Büro-sen, Öz orman-sen, İlçe Tarım görevlileri katıldı.

Toç – Bir Sen Sakarya İl Başkanı Bayram Özmen konuşmasında özetle şunları söyledi: ‘ Sendikacılık gönül işidir. Tüm memurların sendikalı olmasını istiyoruz. Memurlar ilk olarak 2012 de toplu sözleşme yapacaklar. İş kolumuzda yetkili sendika memur-sen olacak, toç bir-sen görüşme yapacak. Sendikasız arkadaşları davet ediyoruz.’

İl Tarım Müdürü Keskin kısa konuşmasında: ‘Organizasyonu yapan arkadaşlara ve sendika yönetimine teşekkür ederim.’ Dedi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, kısa konuşmasında; katılımcılara başarılar diledi ve davet için teşekkür etti.

Orman Bölge Müdürü Türkyılmaz konuşmasında özetle şunları söyledi: ‘Bu tür toplantılar, insanların kaynaşması için çok önemlidir… Bu tür organzasyonlar aileli yapılmalıdır. Aileler katılırsa daha verimli olur… Hak-İş ile Türkiyede demokrasinin temelleri atıldı…Memurlar haklarını masada tartışacak. Sendikaya üye olmayanlar, toplu sözleşmeden istifade edemiyecekler.Bir sendikaya üye olmak gerekiyor… Memur-Sen rüştünü ispat etmiştir, üyeliğe davet ediyorum…Çalışanlar kendi branşlarındaki sendikalara sahip çıkmalıdır…Üye olmak mecbur değil ama gereklidir… Yıl başından itibaren 7 işletme müdürlüğünde, bire bir sorun dinleme uygulaması yapılacak. Haftada 1 gün, belirlenen saatte personel dinlenecek. Uygulamadaki amaç; hizmet içi huzuru sağlamak, dedi-kodu furyasını ortadan kaldırmak…Katılımcılara saygılarımı arz ediyorum.’

Toç Bir – Sen Geyve Şube Başkanı Salih Demir kısa konuşmasında; kahvaltıya katılanlara teşekkür etti, sendikanın yararına inanarak üye olanları kutladı. Üye sayılarınınartması için çaba harcanmasını istedi.

Kahvaltıya orman çalışanlarının yanı sıra, onların dostları ve arkadaşları da ilgi gösterdi.

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

1742 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle