Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Haziran 2011 | Eğitim, Gündem, Manşet, Sağlık, Sakarya

 

SAKARYA TIP FAKÜLTESİNE 53 DÖNÜM ARAZİ…

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı, belediye hizmet binasındaki meclis salonunda gerçekleştirildi. Meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlık yaptı. Meclis toplantısına gündemdeki 40 maddeye 2 madde daha ilave edildi ve toplam 42 madde görüşülerek karara bağlandı. Gündemde görüşülen maddelerden 18 tanesi meclis üyeleri tarafından kabul edilirken, kalan 24 madde ise görüşülmek üzere komisyonlara gönderildi. Gündemin 39. maddesinde, Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Tıp Fakültesi’nin hemen yanında bulunan Büyükşehir Belediyesi’nin 53 dönümlük arazisinin Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne bedelsiz olarak verilmesi görüşüldü. Kabul edilen maddeye göre, arazinin devredilmesi için belediye başkanına ve belediye encümenine yetki verildi.

Büyükşehir’den Tıp Fakültesi’ne destek
Madde hakkında kısa bir konuşma yapan Başkan Zeki Toçoğlu, Tıp Fakültesi’ne tam destek verdiklerini söyledi. Başkan Toçoğlu, “Eğitim Araştırma Hastanemizin ve Tıp Fakültemizin hemen yanında belediyemize ait 53 dönüm bir arazi var. Bu arazi Tıp Fakültemize gerekliydi. Biz de arkadaşlarımızla değerlendirmeler yaptık ve bu araziyi Tıp Fakültemize bedelsiz olarak vermeye karar verdik. Sizler de bunu onayladınız. Belediye olarak Tıp Fakültemize elimizden gelen desteği veriyoruz. İnşallah Sakaryamız çok güzel bir Tıp Fakültesi’ne sahip olacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Seçim sonrası değerlendirildi
Meclis toplantısında gündem dışı konuşmalar da gerçekleştirildi. Gündem dışı konuşmalarda ilk konuşmayı AK Parti Grubu adına grup sözcüsü Osman Aydın yaptı. Seçim sürecine ve seçim sonuçlarına vurgu yapan Osman Aydın, “Çok güzel bir seçim süreci yaşadık. Birbirimizi kırmadan, dökmeden bütün siyasi partiler olarak makul ölçüler içerisinde güzel bir kampanya sürecini geride bıraktık. Başbakanımızın sözleri ile belirtmem gerekirse bu seçimin kaybedeni yok. Sakarya’da Sakarya, genelde ise Türkiye kazandı. Milletvekili seçilen bütün arkadaşlarımızı kutluyorum” diye konuştu.

MHP Grubu adına konuşan Grup Sözcüsü Metin Ökden ise, “Seçim sonuçlarının bütün partilere ve bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Biz de parti olarak bundan sonra çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

704 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle