Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Temmuz 2011 | Manşet, Sağlık

 

Tıp Fakültesi Morfoloji Binası İnşaatı Devam Ediyor

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Korucuk’ta yapımı devam binanın kaba inşaatı bitmek üzere. 2010 yılında temeli atılan Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binası hızla yükseliyor.

Korucuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin arka tarafında tahsis edilen bölgede yapımı devam eden Tıp Fakültesinin en önemli birimlerinin faaliyet göstereceği Morfoloji binasının tamamlanmasıyla yıllardır özlemi çekilen Tıp Fakültesi’nin öğrencileri de Sakarya’da eğitimlerine başlamış olacaklar. Tıp Fakültesi kurulması çalışmalarına 2007 yılında başlanmış, Sakarya’dan tüm kesimlerin büyük desteği ile sürdürülen çalışmalar sonucu üniversiteye bağlı Tıp Fakültesi 21 Temmuz 2007 tarihinde kurulmuştu. Halen daha Kocaeli’nde eğitim gören Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri bina tamamlandıktan sonra Sakarya’ya gelmiş olacaklar.


Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde hizmet verecek Morfoloji binasında Temel Tıp, Cerrahi Tıp, ve Dahili Tıp Bilimleri Bölümleri ile bu bölümlere bağlı 42 anabilim dalı bulunacak. Binada faaliyet gösterecek Genel Cerrahi, Nöroloji, Psikiyatri, Dermotoloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Fiziksel ve Tıbbi Rehabilitasyon, Acil Tıp, Radyoloji, İç Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Adli Tıp, Patoloji ve Nöroşirurji Anabilim Dallarında toplamda 9 profesör, 6 doçent ve 2 yardımcı doçent olmak üzere 17 öğretim üyesi görev yapacak.

Fakülte bünyesinde bulunan 17 öğretim üyesi 2009 yılında Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde Korucuk Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile aynı alanda Sakarya Üniversitesi’ne tahsis edilen 34 bin metrekare alan üzerinde inşaatı süren Tıp Fakültesi her biri 6 bin metrekare kapalı alana sahip 3 ana ünite olarak projelendirilirken, üniteler A Blok Dekanlık ve İdari Birim Alanları, B Blok derslik ve laboratuar alanları, C Blok ise öğretim elemanları alanlarından oluşacak.

5026 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle