Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 15 Kasım 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Ticaret Borsası Heyeti Geyve’de

Sakarya Ticaret Borsası başkan ve yönetim kurulu üyeleri Geyvedeydi.Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nde Belediye Başkanı Murat Kaya’nın misafiri olan heyet Nehirde Gondol sloganıyla hayata geçirilecek olan projeyi gezdi.

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Başkan Yardımcısı Ahmet Erkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Nihat Yılmaz, Serkan Kayınova, Genel Sekreter  Yasemin Arıkan ve Özel Kalem Semih Kınalı Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın misafiri oldu. Ticaret Borsası heyetini Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nde ağırlayan Başkan Kaya, kadın istihdamına büyük katkı sağlayan ve çöplükken üretim merkezi olan tesis hakkında bilgilendirdi.

“GEYVA ŞEHRİN TANITIMINA KATKI VERECEK”

Türkiye’de ilk ve tek olan Geyve Yöresel Ürünleri Üretim Merkezi hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Murat Kaya “SATSO Kadın Girişimciler ve Sakarya Üniversitemiz ile işbirliği içerisinde tesisimizi hayata geçirdik. Bölgemizde yetişen ürünler burada işlenip piyasaya sunulacak. 40 kadın istihdam ettiğimiz tesiste şehrin yeni markasını üretiyoruz. Geyva markası bizim için hem ilçe ekonomisine hemde şehrin tanıtımına ciddi katkı verecek. Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi sadece kadın istihdamıyla değil sosyal döngüde ki rolüyle de ülkeye rol model olacak” dedi

BÖLGEYE HİZMET VERECEK

Sakarya 1.OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Başkanı da olan Mustafa Gültepe beraberinde ki heyet Sakarya Nehri Rekreasyon ve Gondol Proje alanına geçti. Bölge turizmine büyük katkı verecek Nehirde Gondol Sefası sloganıyla hizmete açılmayı bekleyen tesisi de inceleyen ekip misafirperverliğinden dolayı Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’ya teşekkür ederek “Hayata geçirilen projeler sadece ilçeye değil bölgeye hizmet verecek türden. Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi ve Rekreasyon projesinde emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi

VİZYON PROJE

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “Kadın istihdamı ve sosyal döngünün merkezi, turizme büyük katkı verecek gondol projesini ziyarete gelen Sakarya Ticaret Borsası başkanı sayın Adem Sarı, Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Erkan, Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Nihat Yılmaz, Sayın Serkan Kayınova, Genel Sekreter Sayın Yasemin Arıkan ve Özel Kalem Semih Kınalı ile birlikte Geyve Yöresel Ürünleri Üretim Merkezimizi gezdik. Ardından tamamlandığında bölgemizin ve Sakaryamızın vizyon projelerinden biri olacak olan Sakarya Nehri Rekreasyon ve Gondol projesini tanıttık. Kendilerine teşekkür ediyorum. Geyve ilkleri yaşamaya devam edecek” dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

686 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle