Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Mart 2015 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sakarya

TEOG SINAVINDA ÖZLENEN BAŞARI…

Geyve İlçe M.E.M. Mehmet Salih Canbal, TEOG sınavındaki il ikinciliği başarısı sonrası  ortaokul müdürleri ile  değerlendirme toplantısında bir araya gelerek onlara şükranlarını sundu.

teog-sinavinda-sakarya-ikincisi-oldu- (5)Geyve İlçesi (TEOG) Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçişte Türkiye genelinde altı ana dersten yapılan ortak sınavlarda tarihi bir basari elde etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı verilere göre Geyve, devlet okulları sıralamasında 14 İlçeyi geride bırakarak 2. sırada yer aldı. Alınan bu başarı Geyve İlçesindeki okullarda eğitim gören öğrencilerin özlenen başarıları, Okul Yönetimlerinin, Öğretmenlerinin ve özellikle velilerin yüzlerini güldürdü.

Alınan bu başarıyı değerlendirmek ve daha da yükseltebilmek amacıyla , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Canbal, 13 okul müdürü ile “Soğuksu-Doğan Alabalık Tesisi” n de bir değerlendirme toplantısı düzenledi.

TEOG Değerlendirme toplantısında  açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih CANBAL ” Yaz tatilinden bu yana yaptığımız yoğun çalışmaların sonucunu gururla öğrenmiş bulunmaktayız. Bu başarı Geyveli çocuklarımızın. Onlarla gurur duyuyorum. Bu başarıda her zaman maddi manevi yanımızda olan Kaymakamımız İdris AKBIYIK ‘ a teşekkür ediyorum. Başta fedakar öğretmenlerim olmak üzere canla başla çalışan okul yöneticilerimi kutluyorum. Daha yolun başındayız. Sorumluluğumuz bir kat daha arttı. Bu başarıyı kalıcı hale getirmek için gecemizi gündüzümüze katıp var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. ” Dedi.

Ayrıca velilere de seslenen CANBAL ” Bu başarıda en büyük katkısı olan velilerimize de teşekkür ediyorum. Onların eğitime olan ilgisi arttıkça bizler daha bir azimle çalışıyoruz. Okullarına, öğretmenlerine sahip çıksınlar. Bu çocuklar ülkemizin aydınlık geleceği. ” diye konuştu

İlçemizde özlenen tarihi başarının mimarları sizlersiniz diyen Canbal; Bu ekibe sahibiz. Bu ekip daha iyisini yapabilecek bir ekip, ondan en ufak bir endişem yok, daha da iyisini yapacağız. İnşallah il birincisi olacağız. Hedefimiz bu. Çalışmalarımızı aralıksız devam ettireceğiz. Bu başarı bizi daha da motive edecek inşallah. Sizlerden isteğim; bu motivasyonu öğretmenleriniz ile de yapmanız. Bunlara benimde katılabilmemi ümit ediyorum. Öğretmenlerinize sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum.”dedi.

Toplantıya katılan okul müdürleri, kısa kısa görüşlerini açıkladı.

Namık Cihan/Geyvemedya.com

GEYVE-TEOG-BASARİSİ-

 

2906 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

TEOG Sınavında Özlenen Başarı için 2 Yorum

 1. MİSAFİR dedi ki:

  Görevden alınan müdürler cefayı çektiler yeni atanan müdürler sefa sürüyorlar.

 2. HAsan Akkale dedi ki:

  Gerçekçi olalım ve kabul edelim ki Bu başarı elbette sizden önceki MEM müdürünün projeleri, kaymakamlığın destekleri ve görevden alınan okul müdürlerinin çabalarının sonucudur.
  Asıl onlara teşekkür edilmeli!
  Şimdikileri de birkaç yıl sonra göreceğiz. Böyle bir başarının ortaya çıkacağını da sanmam.
  Sene başında çok iddialı bir biçimde MEB kursları bile denilmeyen ısrarla MEB dersanesi denen okullarda açılan kursları bir kez olsun denetlediniz mi, ziyaret ettiniz mi.
  şimdiki hallerini biliyormusunuz.. kursların çoğu kapandı…
  ürettiğiniz proje var mı?
  Geyve eğitimiyle ilgili bir hamleniz var mı? Bu mevcut başarıyı daha ileri götüRme noktasında?
  Bu başarı gerilerse bunun suçlusu da bu toplantıda teşekkür edilen müdürler olacak mı?
  Lütfen gerçekçi olalım. amacımız üzüm yemek…
  biz eğitimde uzlaşı, hoşgörü, proje ve hamle bekliyoruz. derdimiz bu..

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle