Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Ocak 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Manşet, Sakarya, üst Haberler

TEOG 1 Türkiye Birincisi Pamukova’dan…

Pamukova Mehmet Atıf Aydın İmam Hatip Ortaokulu 8’inci Sınıf öğrencisi Tarık Buğra İhtiyar TEOG1 de 120 soruyu tam bilerek Türkiye birincisi oldu..

TEOG kapsamında, 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik birinci dönem ortak sınavları 23 – 24 Kasım’da gerçekleştirilmişti. 17 Aralık ve 18 Aralık tarihlerinde yapılan mazeret sınavlarının sonrasında öğrenciler ve veliler artık TEOG sonuçlarının açıklanacağı günü beklemeye başlamıştı ve 1 milyon 190 bin 826 öğrencinin merakla beklediği TEOG sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarına göre Pamukova Mehmet Atıf Aydın İmam Hatip Ortaokulu 8’inci Sınıf öğrencilerinden Tarık Buğra İhtiyar TEOG1 sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayıp Pamukova’ya bir ilk yaşattı ve Türkiye birincisi oldu.

Tarık Buğra İhtiyar’ın elde ettiği başarı İlçede ve okulunda büyük bir sevinçle karşılanırken, Mehmet Atıf Aydın İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İbrahim Özkaya, alınan başarıda başta öğrencileri Tarık Buğra İhtiyar olmak üzere emeği geçen herkesi tebrik ettiğini belirterek başarılarının devamını diledi.

İlçe Spor Müdürü Mehmet Atmaca’nın yeğeni olan Tarık Buğra İhtiyar 25 Ekim 2016 da yapılan Deneme Sınavında da 120 soruyu doğru bilerek başarı belgesi almaya hak kazanmıştı.(pamukovahalk)

9721 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle