Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Kasım 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

Televizyon Değil, Aile Kazandı 

geyve sml münazaraGeyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin düzenlediği münazarada; çocuğun yetişmesinde aile önemlidir tezi ağır bastı.

Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Kültür Edebiyat Kulübünün hazırladığı münazarada; çocuğun yetişmesinde aile mi, yoksa televizyon mu önemlidir tezi tartışıldı.Programın sunuculuğunu öğrencilerden Sena Gül ile Yunus Emre Öztürk yaptı.

 

Çocuğun yetişmesinde TV daha etkilidir tezini savunan 10-A sınıfı öğrencilerinden; Esra Kalender, Gamze Topal, Fatih Taşdemir, Selmin Can  ve Yakup Salih Acar jüri üyelerine, öğretmenlere ve rakiplerine çiçek sundu: “İki aylık bebeğini evde bırakıp 9 günlük bayram tatiline giden anneler mi çocuğu yetiştirecek.” örneğini verdi.

10-B Zehranur Şener, Ömer Faruk Rençber, Kübra Top, Yıldız Şavlı ve Yunus Emre Çetin de çocuğun yetişmesinde aile etkilidir tezini savunurken: “Bütün bilim adamları, çocukların günde 2-3 saatten fazla TV seyretmeleri zararlıdır, diyor. Ama hiçbir bilim adamı, ailesiyle kalması zararlıdır demiyor. Eğer zararlı olsaydı Peygamber Efendimiz: Cennet anaların ayağı altındadır. der miydi?”

Her iki grubun öğrencileri, tezlerini o kadar güzel savundu ki, Jüri görevinde bulunun; öğretmenlerden Mehmet Baştürk, Burcu Bostancı ve Esra Dinç değerlendireme yaparken zorlandı.Seyirciler, konuşmacıları ayakta alkışladı.

ASML öğrencilerinden Aleyna Erdem, Zeynep Betül Turhal’ın sazı eşliğinde türküler söyleyerek münazaranın heyecanını yatıştırdı.

ASML müdür yardımcısı Ahmet Akkuş, münazaraya katılan öğrencileri başarısında dolayı tebrik etti. Kazanan öğrencilere hediyeler verdi.

 

Mehmet AYDOĞAN

Televizyon Değil, Aile Kazandı

 10-A sınıfı10-B sınıfı 
2964 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle