Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Kasım 2014 | Gündem, Teknoloji

Şarj ömrü kavga çıkardı

telefon-sirketlerinin-sarz-kavgasi-Yıllardır tarifeleriyle birbirine rakip olan 3 büyük GSM operatörü “şarj süresi” kavgasına tutuştu

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri şarj süresi. Sosyal platformların yaygın kullanımı, mobil uygulamalar, video, yeni telefonların daha fazla enerjiye ihtiyaç duyması şarjı hızla tüketiyor. Ortalama bir kullanımla akıllı telefonları neredeyse her gün şarj etmek gerekiyor. Artık tüketici için şarj süresi telefonun fiyatı kadar önemli. Rekabette öne geçmek isteyen firmalar yeni modellerinin daha tasarruflu olmasına önem verirken, rekabet GSM operatörlerine kadar sıçradı.

Geçtiğimiz hafta akıllı şebekesini tanıtan Vodafone kavganın kıvılcımını ateşledi. Akıllı şebeke yoluyla abonelerinin pil ömrünü yüzde 25 daha fazla uzattığı açıklayan Vodafone, bu konuda hazırladığı tanıtım reklamlarını TV’lerde yayınlayınca Turkcell, “Turkcell’in çekim gücüyle pil ömrünü yüzde 50 daha fazla uzatıyoruz” diyerek karşı atağa geçti. Turkcell, hazırladığı reklam filmini aynı gün yayına koydu. Buna itiraz eden ve kendi verilerinin araştırma neticesine dayandırıldığını dile getiren Vodafone da reklamlarını yeniledi. Yeni reklam filminde Vodafone bu defa Avea’yı karşısında buldu. Ancak diğer ikisinden farklı bir yol izleyen Avea, “Böyle operatöre şarj dayanır mı” diyerek konuşma, internet kullanım oranı ve mesajlaşmadaki iddiasını ortaya koydu. Reklamlar üzerinden yürüyen rekabet gülümsetse de kavganın galibini tüketici belirleyecek gibi görünüyor.(Türkiyegazetesi.com)

1399 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle