Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Ağustos 2019 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Yaşam

Telefon, Borcu Bitmeden Satılamayacak

Telefon, taksidi bitmeden satılamayacak!

GSM operatörlerinden taksitle telefon alımlarında yeni düzenleme. Artık bundan sonra operatörlerden alınan taksitli telefonlarda taksit bitmeden telefon alan kişi telefonu satamayacak

T.C Ulaştırma bakan yardımcısı Ömer Fatih Sayan, GSM operatörlerinden taksitle akıllı telefon alanları ilgilendiren önemli bir açıklamada bulundu.

Açıklamada ise gerçek anlamda kritik bir düzenleme yapıldığının altını çizerek şöyle devam etti taksitleri bitmeden başka birine satılan telefonların tespit edilip iletişime kapatılacağını belirtti.

Akıllı telefon ile nakit elde etme dönemine son!

Yani GSM operatörlerinden taksitle alınan telefonlar borcu bitmeden bir başkasına satılamayacak. Bu gelişme teknoloji gündemini hemen hareketlendirmeye yetti.

Bu düzenleme ile birlikte ekonomik düzenlemelerin de içerisinde yer aldığı yeni torba yasa ile Meclis’ten geçti. Buna göre, Mobil Cihaz Kayıt Sistemi’ne (MCKS) kayıtlıyken elektronik kimlik bilgisi kopyalanmış gerçek cihazlar ve mobil haberleşme hizmeti sunan işletmeciler tarafından finansman borcu bulunduğu bildirilen cihazlar borcun devam ettiği süre boyunca sadece eşleştirme yapılan abone numaralarıyla kullanılmak üzere açılacak.

356 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle